REKLAMA

Więcej o pierwszym ‚koneckim’ przypadku koronawirusa

W niedzielę rano służby wojewody świętokrzyskiego podały informację o pierwszym przypadku zakażenia w powiecie koneckim koronawirusem. Jak udało nam się ustalić osoba ta faktycznie pochodzi z powiatu koneckiego, ale od momentu zarażenia nie przebywała w naszym regionie. Sam komunikat o zachorowaniu znajdziecie TUTAJ

REKLAMA

Więcej o ‚koneckim’ przypadku opowiedziała nam Anna Wojtasińska, Powiatowy Inspektor Sanitarny –„Jest to mieszkanka powiatu koneckiego. Z tym, że w ostatnim czasie nie przebywała na terenie powiatu koneckiego i nie przebywa obecnie na terenie powiatu koneckiego. Konecki Sanepid w związku z tym przypadkiem nie prowadzi żadnych działań, ponieważ kobieta nie przebywała w ostatnim czasie na naszym terytorium” – tłumaczy Wojtasińska.

REKLAMA

To oznacza na przykład, że w związku z tym przypadkiem żaden mieszkaniec powiatu koneckiego nie musi być objęty kwarantanną. Przypomnijmy, że w całym województwie odnotowano już 93 przypadki zachorowań na COVID-19. Dotychczas 1 osoba z naszego województwa zmarła.

REKLAMA

One thought on “Więcej o pierwszym ‚koneckim’ przypadku koronawirusa

  1. Pingback: Pierwszy potwierdzony przypadek koronowirusa w powiecie koneckim | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *