REKLAMA

‚Wiedzą zabić wirusa’, czyli powiatowy konkurs przez internet [zdjęcia]

W ramach akcji #zostanwdomu Starostwo Powiatowe w Końskich zorganizowało konkurs „Wiedzą zabić wirusa”. Jest to inicjatywa, dzięki której każdy uczestnik może sprawdzić oraz pogłębić swoją (historyczną i nie tylko) wiedzę o powiecie koneckim, a wszystko to bez potrzeby wychodzenia z domu – przez internet!

REKLAMA

Pytania konkursowe znajdziecie na fanpage’u Starostwa Powiatowego na Facebooku (TUTAJ). Będą one zamieszczane codziennie aż do piątku 10 kwietnia, punktualnie o godzinie 12:00.

REKLAMA

Poniżej przedstawiamy dotychczas zadane pytania:

1. Powiaty, w tym konecki, jako jednostki samorządu terytorialnego, wróciły na administracyjną mapę Polski w 1998 roku. Prosimy wymienić nazwy gmin, które wówczas znalazły się w granicach, utworzonego wtedy powiatu koneckiego.

2. W 1999 roku Rada Powiatu w Końskich, mocą uchwały przyjęła Herb Powiatu Koneckiego, pozytywnie zaopiniowany przez znaczące środowiska heraldyczne. Głównym wizerunkiem, który znalazł się w herbowej tarczy, stał się symbol urządzenia, które przez wiele wieków napędzało tutejszy przemysł, zwłaszcza wzdłuż rzeki Czarnej. Prosimy podać nazwę tego urządzenia.

3. Jesienią 1998 roku odbyły się wybory samorządowe, które wyłoniły na czteroletnią kadencję Radę Powiatu w Końskich. Już w listopadzie odbyła się uroczysta sesja, w trakcie której wybrani na radnych odebrali zaświadczenia i złożyli przysięgę. Prosimy podać, ile osób liczyła ówczesna Rada Powiatu w Końskich.

4. Starostwo Powiatowe w Końskich rozpoczęło (po uprzednich pracach organizacyjnych) formalne i faktyczne urzędowanie dopiero od stycznia 1999 roku, czyli z początkiem nowego roku budżetowego. Jego lokalizację umieszczono w pomieszczeniach po rozwiązanym Urzędzie Rejonowym w Końskich. Prosimy podać dokładne miejsce (nazwę ulicy i budynku), gdzie mieściła się wtedy siedziba Starostwa.

Każdego dnia osoba, która poprawnie udzieli odpowiedzi na pytania wygrywa książkę o tematyce regionalnej!

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ. Przypominamy, że odpowiedzi wysyłamy drogą mailową pod adresem: [email protected]. Autorzy prawidłowych odpowiedzi są klasyfikowani według szybkości nadsyłanych wiadomości.

Zdjęcia (konecki.powiat.pl):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *