REKLAMA

Wiejskie Gospodynie przygotowały imprezę dla całego Nałęczowa! [wideo, zdjęcia]

Zupełnie nowa pani sołtys we współpracy z także bardzo młodym Kołem Gospodyń Wiejskich przygotowała w sobotę sołecki piknik w Nałęczowie. Udział w nim wzięła chyba cała społeczność tej małej miejscowości w gminie Końskie!

REKLAMA

„Sołtysem jestem dopiero od dwóch tygodni, a przygotowania festynu zaczęły się dużo wcześniej i zaczęłyśmy go organizować jako Koło Gospodyń Wiejskiej, które działa także od niedawna, bo od stycznia tego roku. To koło jest głównym organizatorem tego festynu. Koło liczy same panie i jest nas szesnaście. Możemy dzisiaj tutaj zjeść pyszne pierogi, kapustę z grochem, kiełbaskę, kaszankę, są ciasta, swojskie wędliny. Jest sporo słodyczy i do tego zapraszamy. Udało nam się zorganizować zamek dmuchany dla dzieci, kulki, karuzele. Dotrą wolontariuszki, które będą kwestować na rzecz Sebastiana Makowskiego i jednocześnie malować dzieciom buźki. Gościem specjalnym jest też Czarna Flota. Motocykliści nie byli pewni czy dojadą, ale jak widzimy są. Na zakończenie rodzinnego festynu o godzinie 20:00 zapraszamy wszystkich na zabawę taneczną” – opowiadała nam w Nałęczowie Katarzyna Gonciarz, sołtys wsi Nałęczów.

REKLAMA

Integracja i dobra zabawa przyświecała wszystkim uczestnikom wydarzenia. W tym także przedstawicielom gminnej władzy: burmistrzowi Końskich Krzysztofowi Obratańskiemu oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Końskich Piotrowi Słoce.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *