REKLAMA

Większość szkół z powiatu koneckiego przystąpi do strajku nauczycieli! [wideo]

Dotarliśmy do informacji dotyczących wyników referendów strajkowych nauczycieli w gminach: Końskie, Smyków, Gowarczów, Fałków, Ruda Maleniecka, Radoszyce oraz szkół dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe. Zdecydowana większość nauczycieli chce strajku. 

REKLAMA

Wyniki referendów strajkowych przekazały nam dwa odziały związku działające na naszym terenie. Oddział ZNP w Końskich obejmuje swoim zasięgiem: szkoły i placówki na terenie miasta i gminy Końskie, placówki prowadzone przez powiat konecki, czyli wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, placówki z gmin Smyków, Gowarczów, Fałków i Ruda Maleniecka. Jest to łącznie 31 szkół, przedszkoli i placówek.

W każdej z placówek frekwencja była wysoka – głosowało od 55% do 90% uprawnionych nauczycieli. Średnio aż 88% nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych, szkół podstawowych z wymienionych gmin oraz z przedszkoli opowiedziało się za tym by 8 kwietnia rozpocząć strajk. Z 31 szkół i placówek działających na terenie związku aż w 27 protest będzie miał miejsce. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić tylko w czterech przedszkolach większość nauczycieli była przeciwna strajkowi.

REKLAMA

Z kolei na terenie podlegającym Związkowi Nauczycielstwa Polskiego w Radoszycach aż 92% wszystkich nauczycieli opowiedziało się za protestem. Z sześciu placówek, które działają na terenie gminy Radoszyce wszystkie wezmą udział w strajku.

Wiadomo już, że odbywająca się dziś Rada Dialogu z udziałem wicepremier Beaty Szydło nie przyniosła porozumienia pomiędzy rządem, a przedstawicielami ZNP. Do strajku pozostały dwa tygodnie, jeżeli do tego czasu nic się nie zmieni to 8 kwietnia rozpocznie się nauczycielski protest. Natomiast już teraz związkowcy rozpoczynają wypełniać procedury wynikające z ustawy, między innymi w ciągu 5 dni muszą oni powiadomić o możliwości strajku dyrektorów szkół.

Dzisiaj nie udało nam się dotrzeć do wyników referendów strajkowych w gminie Stąporków oraz Słupia Konecka. Postaramy się je przedstawić w późniejszym terminie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *