REKLAMA

Wiele osób przyjechało do Sielpi. Rozpoczął się sezon [zdjęcia]

Rozpoczął się sezon w Sielpi. W ostatni weekend nad zalew przyjechało bardzo dużo osób z całej Polski, odbyły się tam też pierwsze w tym roku wydarzenia. Niestety nie zabrakło też dramatycznych sytuacji – informowaliśmy Państwa o dwóch mężczyznach, którzy zaginęli pod taflą wody (TUTAJ).

REKLAMA

Sielpia zaczęła tętnić życiem w tym roku od połowy czerwca. Już teraz zalew przyciąga mnóstwo turystów spragnionych wypoczynku. Dla turystów z Końskich w sobotę zorganizowano XXIX Konecki Maraton Pieszy, który zaczynał oraz kończył się w Sielpi (relacja – TUTAJ), w miniony weekend odbył się także ogólnopolski zlot przerobionych aut „Tuners Revolution” (relacja – TUTAJ).

REKLAMA

Niestety na zbiorniku wodnym doszło także do zaginięć. Pod taflą wody w niedzielę zaginęli dwaj mężczyźni w wieku 26 i 38 lat. W poniedziałek i wtorek potwierdzono ich utonięcia.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Końskich apelują, by wypoczynek nad wodą spędzać bezpiecznie.

„Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratownika. Szczególnie niebezpieczne są skoki oraz kąpiel po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Nie zapominajmy, że woda to niebezpieczny żywioł. Pamiętajmy także, aby rozmawiać o tych zagrożeniach z naszymi dziećmi” – apeluje st. sierż. Marta Przygodzka, oficer prasowy KPP Końskie.

Już od tego weekendu w Sielpi funkcjonować ma posterunek policji. Na uliczkach kurortu pojawi się wzmożona ilość funkcjonariuszy. Apelują oni jednak przede wszystkim o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i przypominają o głównych przyczynach utonięć:

  1. Brak umiejętności pływania
  2. Brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich.
  3. Pływanie w stanie nietrzeźwym. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji!
  4. Niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie.
  5. Pływanie w miejscach zabronionych, poza wyznaczonymi strefami.
  6. Skoki „na główkę” do wody w nieznanym miejscu.
  7. Pływanie obok statków, barek i łodzi motorowych, w pobliżu śluz i zapór wodnych.
  8. Siadanie na rufie kajaku lub na burcie łodzi.
  9. Nieumiejętność postępowania w przypadku wywrócenia się kajaka lub łodzi.
  10. Lekkomyślna zabawa polegająca na wrzucaniu innych do wody oraz zanurzaniu osób pływających.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz