REKLAMA

Wielkanocne ozdoby w Domu Kultury. Jeszcze w piątek! [wideo, zdjęcia]

Od środy w Domu Kultury w Końskich trwa tradycyjny kiermasz wielkanocny. Wystawiają się twórcy przeróżnych rękodzieł, a każdy kto przyjdzie do DK-u ma szansę nabyć przepiękne ozdoby oraz przedmioty użytkowe związane ze świętami Wielkiej Nocy. 

REKLAMA

Na stoiskach, które rozstawiono w Galerii DeK w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich przy ulicy Mieszka I-go 4 dominują symbole zbliżających się świąt: wykonane różnymi technikami koszyczki, pisanki, zajączki, czy kurki. Nie brakuje też pięknych, ręcznie wykonanych palm, które mogą się przydać już w najbliższą niedzielę.

Jedno ze stoisk zdominowane jest przez ceramikę – znajdziemy tam wazy, kosze np. na owoce, czy przepiękne anioły. Gdzie indziej Panie prezentują ozdoby wykonane z drewna, a na stoisku obok możemy podziwiać przepiękne haftowane obrazy. Wszystko to w naprawdę dobrych cenach i najwyższej jakości, która zawsze towarzyszy rękodziełu.

REKLAMA

Wśród wystawców spotkamy lokalnych artystów, Zakład Aktywności Zawodowej z Końskich, czy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Końskich. Jest także Tadeusz Grajpel z Pracowni Badań i Edukacji Historycznej, który pokazuje ręcznie wykonane karty świąteczne. Na swoim stoisku prezentuje on drzeworyty przedstawiające kilkusetletnie wzory i sięgające do czasów jeszcze sprzed pierwszej drukowanej księgi, czyli Biblii Gutenberga. Grajpel sprzedaje przede wszystkim świąteczne kartki wykonane poprzez odbicia drzeworytów na najwyższej jakości papierze szmacianym. Takie karty są czymś niedostępnym w jakimkolwiek sklepie, a podczas wizyty u tego pasjonata możemy poznać historię komunikacji społecznej niemal od jej początku.

Kiermasz Wielkanocny w Domu Kultury w Końskich trwał będzie jeszcze w piątek w godzinach od 15 do 19.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *