REKLAMA

Wielki bal I LO. Wspaniała zabawa w Markizie [wideo, zdjęcia]

Wielki bal na ponad 260 osób zorganizowała społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w sobotę w koneckim Markizie. Za nami już ostatnia tegoroczna studniówka naszych szkół. To było wytworne wydarzenie przepełnione doskonałą zabawą i emocjami maturzystów.

REKLAMA

Bal rozpoczął się o godzinie 19:00, udział wzięło w nim 265 osób, w tym 115 tegorocznych maturzystów. W części oficjalnej głos zabierali: dyrektor szkoły Marlena Bernacka-Pluta, starosta konecki Grzegorz Piec, rodzice Dorota Polańska, Jacek Kuziw oraz maturzyści Marcel Kuziw i Julia Jakubowska:

„Na symboliczne 100 dni przed maturą kierując się słowami poety Czesława Miłosza możemy bawić się beztrosko i śmiać do woli […] Dzisiejsze spotkanie jest dla mnie szczególnie ważne nie tylko jako absolwentki naszego liceum, nauczyciela, wychowawcy, ale przede wszystkim jako dyrektora szkoły. Od września pełnię tę funkcję z dumą i radością, a dzisiaj mam przyjemność być tu z Wami na pierwszym tak dostojnym balu, balu studniówkowym. Patrzę z dumą na Was widząc dojrzałych ludzi rozpoczynających nowy etap swojego życia” – przemawiała dyrektor Bernacka-Pluta.

REKLAMA

„Bardzo dziękuję za zaproszenie, za to że mogę być dziś z Wami. Życzę Wam sukcesów na maturze. Dzisiaj bawcie się dobrze, a potem realizujcie swoje plany i zamierzania w dorosłym życiu. Wszystkiego najlepszego” – życzył maturzystom Grzegorz Piec, starosta konecki.

„Studniówka to jeden z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych dni w życiu każdego ucznia, ale również nas rodziców. On na zawsze pozostanie w naszej pamięci. To również znak, że za około 100 dni przed Wami drodzy uczniowie egzaminy maturalne. Już teraz życzymy Wam osiągnięcia jak najlepszych wyników, które otworzą Wam drzwi do dalszej edukacji, a Wasze świadectwa będą najlepszym podziękowaniem dla nas rodziców, wychowawców oraz nauczycieli. Drodzy nauczyciele w imieniu rodziców chcielibyśmy dołączyć się do podziękowania, które będą za chwilę składały nasze dzieci – dziękując za cierpliwość, wytrwałość, wsparcie i wychowanie oraz przekazaną wiedzę” – przemawiali przedstawiciele rodziców Dorota Polańska i Jacek Kuziw.

„Bal studniówkowy jest chwilą pełną radości i choć trwa tylko jedną noc to z pewnością w naszych wspomnieniach na całe życie. To symboliczny koniec naszej nauki w liceum i początek drogi w dorosłe życie. To już za parę miesięcy czeka nas przyszłość pełna nowych możliwości, ale także odpowiedzialności. Za przygotowanie tego wieczoru chcemy podziękować rodzicom oraz komitetowi studniówkowemu. Bez Waszego zaangażowania, pomocy i cierpliwości nie byłoby tego balu” – podkreślali w imieniu wszystkich uczniów Julia i Marcel.

Młodzież podczas tej studniówki zaprezentowała aż pięć układów poloneza. Najpierw był to układ reprezentacyjny, w którym w pierwszej parze szli Zofia Dudek i Aleksander Plech. Następnie tańczyły poszczególne klasy. Z jedną z nich w polonezie szli dyrektor Bernacka-Pluta oraz poprzedni zarządca szkoły Piotr Ciszek.

Tegoroczni maturzyści w „Starym Ogólniaku” to uczniowie czterech oddziałów, których wychowawcami są: 4a- Marzena Domagała, 4b- Piotr Deszczyński, 4c- Iwona Orlińska, 4d- Marlena Bernacka-Pluta. Oczywiście podczas balu nie zabrakło podziękowań dla tych pedagogów.

Dla dyrektorki Marleny Bernackiej-Pluty to była inauguracyjna studniówka w roli szefa placówki. Pytaliśmy ją o odczucia z tym związane oraz prosiliśmy o życzenia dla młodzieży – „Na początku było trochę stresu, choć mam nadzieję, że nie było go widać. Piękny bal, fantastyczni ludzi, więc myślę, że te moje odczucia są jak najbardziej pozytywne. Rozpiera mnie duma, ponieważ pamiętam tę młodzież kiedy przyszła do nas do szkoły. Jestem też wychowawcą czwartej klasy, dlatego doskonale pamiętam ich pierwsze kroki w naszym liceum. W tej chwili to dojrzali ludzie o wrażliwych sercach i myślę, że przed nimi świat stoi otworem. Przede wszystkim na dziś życzę im przepięknej zabawy, mądrej, odpowiedzialnej, niezapomnianych wrażeń i wspomnień, które z tej nocy pozostaną, a w dłuższej perspektywie za symboliczne 100 dni życzę im szczęścia i tego by mogli wykorzystać swoją wiedzę, bo to wspaniali, mądrzy ludzie. Wierzę, że osiągną sukces, a po wynikach matur dostaną się na wymarzone studia i będą w życiu robić to czego pragną” – zdradzała nam pani dyrektor.

Z kolei o swoich wspomnieniach związanych ze szkołą mówił nam Marcel Kuziw –„Wspominał tę szkołę będę bardzo dobrze. Same pozytywne wspomnienia, długa tradycja naszej szkoły, bo to ponad 100 lat. Przemiła atmosfera, wspaniali ludzie, dobre grono pedagogiczne. Ja byłem w klasie o profilu humanistycznym i naprawdę chwalę to sobie. Podczas mojej kadencji przewodniczącego w tamtym roku miałem wielokrotnie okazję reprezentować naszą szkołę w Parlamencie, jestem dumny, bo dało mi to możliwość rozwoju, ale i reprezentacji naszej szkoły […] Studniówkę spędzę w gronie swoich znajomych, będziemy tu tańczyć, bawić się, śpiewać. Myślę, że to będzie niezapomniany wieczór, a wszyscy będą się dobrze bawić. Tego też im życzę” – mówił przed naszą kamerą były przewodniczący Samorządu Uczniowskiego przy I LO w Końskich.

W części nieoficjalnej o znakomitą zabawę zadbała ekipa Helion Music Group.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

One thought on “Wielki bal I LO. Wspaniała zabawa w Markizie [wideo, zdjęcia]

  1. lutek pisze:

    Piec i inne politykiery , nie psujcie młodzieży zabawy. Bal studniówkowy , to nie kampania wyborcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *