REKLAMA

Relacja wideo: Studniówka ZSP 1 Końskie na 190 osób! [wideo, zdjęcia]

Konecka sala Astoria w sobotni wieczór gościła maturzystów z popularnego „Mechanika”. Na studniówce tej szkoły bawiło się łącznie około 190 osób! 

REKLAMA

W gronie uczestników balu znalazło się około 70 par uczniowski, rodzice oraz nauczyciele. Wieczór rozpoczął się od oficjalnych przemówień. Głos zabierali: dyrektor szkoły Beata Jakubowska, była nauczycielka w „Mechaniku”, a obecnie członkini Zarządu Powiatu Koneckiego Dorota Duda, przedstawicielka rodziców Katarzyna Grabarczyk oraz uczeń Łukasz Cieśliński.

„Drodzy czwartoklasiści. Dziś nadeszła tak długo oczekiwana przez nas noc. Wiemy, że przygotowanie balu studniówkowego wiązało się z ogromnym wysiłkiem, dlatego zróbmy wszystko by ta noc była wspaniała i jedyna w swoim rodzaju. Mamy nadzieję, że plany i marzenia z jakimi przyszliśmy do technikum chociaż po części się spełniły, a jeśli nie to bez obaw – jeszcze wszystko jest przed nami.” – mówił we wstępie przedstawiciel społeczności uczniowskiej Łukasz Cieśliński.

REKLAMA

„Mijają cztery lata od momentu, gdy Ci młodzi ludzie przekroczyli próg szkoły średniej. Cztery długie lata, a zarazem bardzo krótkie. To były lata wytężonej pracy nauczycieli, wzlotów i upadków naszych dzieci. Chwil szczęścia i radości, a czasem smutku i żalu. Szanowna dyrekcjo, drodzy nauczyciele dziękujemy za trud wniesiony w wykształcenie tych młodych ludzi.”  – dziękowała Katarzyna Grabarczyk, przedstawicielka rodziców.

„W imieniu całego Zarządu Powiatu Koneckiego, pana starosty Bogdana Sobonia i swoim własnym chciałabym złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia, tego by Wasze plany na sto dni przed maturą się ziściły, a taka refleksja mi się nasuwa patrząc na piękne młode damy i przystojnych dżentelmenów, że kiedy cztery lata temu ze znaczną grupą tej młodzieży spotkałam się na lekcjach języka polskiego i z niektórymi na języku rosyjskim to były takie jeszcze niedojrzałe pączki, a dziś kwiat młodzieży polskiej.” – powiedziała do zgromadzonych Dorota Duda.

W międzyczasie dziękowano wychowawcom, a uczniowie za cztery lata cierpliwości nagrodzili ich pięknymi bukietami kwiatów. Maturę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 będą w tym roku zdawać uczniowie z pięciu klas. To Technik Architektury Krajobrazu i Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej z wychowawczynią Grażyną Nowak; Technik Pojazdów Samochodowych z wychowawczynią Zdzisławą Wilk, Technik Informatyk z wychowawczynią Agnieszką Krakowiak, Technik Elektryk z wychowawczynią Magdaleną Pawłowską oraz Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej z wychowawcami: Grażyną Kuzdak oraz Michałem Józefowiczem.

Po przemowach przyszedł czas na tradycyjnego poloneza. Tym razem uczniowie z Mechanika tańczyli go w dwóch turach. Pierwszą poprowadziła dyrektor Beata Jakubowska wraz ze swoim mężem Krzysztofem, drugą turę wicedyrektor Michał Myszkowski z  nauczycielką Grażyną Nowak.

Polonezem zakończyła się część oficjalna imprezy. Potem wszyscy rozkoszowali się pysznym jedzeniem przygotowanym przez gospodarzy z Astorii, a także wspominali minione cztery lata w technikum. Życzono sobie także zdania matury i wszystkiego co najlepsze na już dorosłą drogę życia. O te wspomnienia i życzenia wypytywaliśmy panią dyrektor, a także przedstawicieli społeczności uczniowskiej.

„Odwagi, odwagi i jeszcze raz odwagi. Tego by nigdy się nie poddawali, by dążyli do zamierzonego i wyznaczonego celu. Tego żeby znaleźli wymarzoną pracę i oczywiście powodzenia w życiu rodzinnym, bo jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi w życiu rodzinnym to praca również nie sprawia nam przyjemności. Każdy rocznik dla mnie jest wyjątkowy i oczywiście ten również był wyjątkowy. To specyficzny rocznik, bo dopiero druga klasa TUiSEO kończy w tym roku czwartą klasę. Rok temu wypuściliśmy pierwszy taki rocznik, w tym roku druga klasa kończy ten kierunek. Myślę jednak, że każdy taki rok gdy wypuszczamy nowy kierunek jest dla nas bardzo ważny” – życzyła wszystkim dyrektor Jakubowska.

„Myślę, że te cztery lata były bardzo miło spędzonym czasem, moja edukacja także przebiegła bardzo pomyślnie w mojej ocenie i gdy już opuszczę mury szkoły to będzie mi jej brakowało. Te cztery lata były naprawdę jednym z najlepszych okresów w moim życiu do tej pory. Będę na pewno bardzo miło wspominał ten czas. Bardzo szybko to minęło, pamiętam jak wchodziłem do szkoły po raz pierwszy, a teraz już spotykamy się tutaj w takich okolicznościach na studniówce. Na pewno cztery lata będą niezapomniane, tak samo jak ten wieczór. Czego nam życzyć i naszym kolegom? Sukcesów i spełnienia marzeń w życiu, bo to jest najważniejsze. Niech te marzenia każdego z nas spełnią się w jak największym stopniu.” – wspominali Hubert Gierczyński i Kamil Kiepiel, tegoroczni maturzyści.

Oczywiście w sobotę tańcom i zabawom nie było końca, a wszystkim przygrywał doskonale znany na Konecczyźnie DJ Eryk.

Poniżej skrót wideo:

Zdjęcia (Paulina Adamczyk)

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *