REKLAMA

Wielki dar z Końskich i Radoszyc. Wozy strażackie dla Ukrainy [wideo, zdjęcia]

Każdy zaznajomiony jest z ciężką sytuacją panującą na terenie Ukrainy. Wszyscy w powiecie koneckim, jak i w całym kraju, szukają sposobów, aby udzielić wsparcia potrzebującym sąsiadom ze wschodu. Gmina Końskie i Ochotnicza Straż Pożarna Modliszewice, wspólnie z gminą Radoszyce oraz tamtejszą jednostką OSP, pragnąc włączyć się do pomocy, wykazały się pięknym gestem przekazując Ukrainie dwa wozy pożarnicze. W piątek pojazdy wyruszyły w kierunku miejscowości Nisko na Podkarpaciu, a stamtąd udadzą się w dalszą drogę. 

REKLAMA

Inicjatywa Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliszewicach spotkała się z pozytywnym odzewem i akceptacją gminy –„Po uzgodnieniu z Państwową Strażą Pożarną, zdecydowaliśmy się, aby wyrazić zgodę dla OSP w Modliszewicach na przekazanie samochodu, który po przekazaniu kilka lat temu nowego wozu bojowego nie był już niezbędny do bieżących działań Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliszewicach, nie jest wpisany do działań w gminie Końskie. Myślę, że to jest rozwiązanie, które jest racjonalne, ale przede wszystkim jest takim odruchem pomocy, który mam nadzieję, że na Ukrainie się sprawdzi. Jak widzimy te obrazki płonących wsi i miast, to myślę, że wóz bojowy, który jest sprawdzony, który ma dwa i pół tysiąca litrów pojemności zbiornika wody, przyda się bardziej tam, niż u nas stojąc w remizie” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Wóz przekazany przez gminę Końskie / OSP Modliszewice

Sprawny, specjalistyczny wóz strażacki na pewno bardzo przyda się mieszkańcom Ukrainy. Przekazany przez OSP Modliszewice pojazd to STAR 244 – „Chcieliśmy pomóc naszym sąsiadom, tam jest teraz potrzebny sprzęt. Mamy samochód, który mogliśmy oddać. Niech im posłuży jak najmniej, ale oczywiście w takich okolicznościach będzie potrzebny i mamy nadzieję, że do każdego potrzebnego miejsca dojedzie […] Wcześniej przekazywaliśmy ubrania strażackie i sprzęt niezbędny do działań” – opowiada Marcin Rożnowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliszewicach.

Nie tylko strażacy z Modliszewic postanowili pomóc. Do akcji przyłączyła się również gmina Radoszyce, która wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną z tego miasta, oddała na przekazanie pożarniczy wóz bojowy średni STAR 266 wyprodukowany w 1983 roku, który od 2001 roku, przez około 20 lat niezawodnie służył jednostce. Pojazd żegnali druhowie wraz z burmistrzem miasta i gminy Radoszyce Michałem Pękalą.

Star przekazany przez gminę Radoszyce  / OSP Radoszyce

Auta pojechały w kolumnie do miejscowości Nisko na Podkarpaciu. Dalszym transportem zajmą się tamtejsi strażacy.

Zdjęcia [TKN24 oraz UMiG Radoszyce]:

REKLAMA

One thought on “Wielki dar z Końskich i Radoszyc. Wozy strażackie dla Ukrainy [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Powiat konecki wspiera Ukrainę | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *