REKLAMA

Wielkie otwarcie drogi i mostu w Plennej [wideo, zdjęcia]

W czwartek w gminie Radoszyce w miejscowości Plenna odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego mostu oraz niemal kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 728. To inwestycja warta około 5,5 miliona złotych.

REKLAMA

Podczas uroczystego spotkania dokonano przecięcia wstęgi, a ksiądz Marek Bartosiński, proboszcz parafii w Radoszycach dokonał poświęcenia tej inwestycji. Więcej o przedsięwzięciu możecie Państwo przeczytać TUTAJ.

REKLAMA

Burmistrz miasta i gminy Radoszyce, Michał Pękala opowiedział o wydarzeniu oraz podziękował za jego udaną realizację.

„Dla gminy Radoszyce, dla mieszkańców, dla nas wszystkich jest to wielka chwila, bo przebudowany został następny odcinek drogi wojewódzkiej, który został przebudowany również w oparciu o bezpieczeństwo, bo co, jak nie bezpieczeństwo jest najważniejsze. Ten odcinek zyskał ciąg pieszo jezdny, powstał chodnik dla naszych mieszkańców, wybudowana nawierzchnia, a również przebudowany most. To jest właściwie niezakończone, bo tak jak usłyszeliśmy przed chwilą, pan dyrektor dróg wojewódzkich już zapowiedział, że następny odcinek do skrzyżowania drogi krajowej 74 będzie kontynuowany niebawem. Bardzo dziękuję w imieniu radnych oraz mieszkańców, za to, że udało się właśnie ten odcinek zrealizować i przede wszystkim przeprosić mieszkańców za utrudnienia, które miały miejsce przy realizacji tego odcinka” – mówi Michał Pękala.

Koszty realizacji przedsięwzięcia wyniosły 5,5 miliona złotych – „W dużej części jest to dotacja zewnętrzna, jak również dotacja związana z Zarządem Dróg Wojewódzkich, którą uzyskano z Urzędu Marszałkowskiego […] Bardzo dziękujemy panu marszałkowi, bardzo dziękujemy dyrekcji Zarządu Dróg Wojewódzkich, no i liczymy oczywiście na ten trzeci odcinek” – dodaje burmistrz.

Przedstawiciele władzy wojewódzkiej i krajowej opowiadają o randze tej inwestycji.

„To kontynuacja przebudowy drogi 728, ten pierwszy ślad od gminy Łopuszno, aż w kierunku Radoszyc […] Dzisiaj otwieramy kolejny odcinek tej drogi. Bardzo się cieszę i bardzo dziękuję, bo to bezpieczeństwo jest niezwykle ważne, szczególnie w czasach dzisiejszych, gdzie coraz więcej użytkowników korzysta z dróg, także te drogi muszą być przebudowywane, modernizowane, w taki sposób, żeby jak najbardziej podnosiły ten poziom bezpieczeństwa dla mieszkańców, ale także dla podróżujących tą drogą wojewódzką” – komentuje Mariusz Gosek, poseł na sejm.

„Bardzo się cieszę, że dzisiaj jesteśmy tutaj wszyscy, że właśnie dokonaliśmy tego oficjalnego otwarcia drogi wojewódzkiej 728, przebudowy kolejnego odcinka, ta, jak to było już mówione. Przebudowa tej drogi jest na pewno bardzo ważna dla mieszkańców, dla naszego regionu, bo wpływa na bezpieczeństwo. Oprócz tego, że sama droga została przebudowana, jest też obiekt mostowy, który również został przebudowany, czy też oświetlenie, które na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa” – mówi Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Podczas uroczystości obecni byli także między innymi Jerzy Wrona, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, Marian Jankowski, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Radoszyce, oraz radna Dorota Szustak, która złożyła wszystkim zebranym podziękowania.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Wielkie otwarcie drogi i mostu w Plennej [wideo, zdjęcia]

  1. lutek pisze:

    ten pan w czarnym mundurku,to kto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *