REKLAMA

Wielkie plany gminy Gowarczów! Ambitne cele na ‚Polski Ład’

Władze gminy Gowarczów chcą pozyskać blisko 23 miliony złotych dotacji na realizację trzech ambitnych projektów ramach rządowego programu „Polski Ład”. Chcą między innymi stworzenia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamiennej Woli! 

REKLAMA

Gmina Gowarczów do rządowego  programu „Polski Ład” złożyła dwa wnioski w obszarze I priorytetu w którym wysokość dofinansowania kształtuje się na poziomie 95%. Czego one dotyczą?

REKLAMA

Pierwsza aplikacja zakłada budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą i modernizacją oczyszczalni w gminie Gowarczów. Całe zadanie ma kosztować 11,5 mln złotych, a ponad 10,9 mln pochodziłoby z dotacji.

Drugi projekt zgłoszony do konkursu to modernizacja infrastruktury drogowej na obszarze gminy Gowarczów. Włodarze chcą wyremontowania siedmiu odcinków gminnych dróg za łączną kwotę 5 mln 260 tysięcy złotych (zakładana dotacja to prawie 5 mln zł). Wybrane do przebudowy odcinki dróg to:

1. Przebudowa drogi niepublicznej w miejscowości Brzeźnica.

2. Przebudowa drogi gminnej Korytków – Kurzacze.

3. Przebudowa drogi gminnej: Gowarczów – Eugeniów.

4. Przebudowa drogi Kamienna Wola – Kurzacze.

5. Przebudowa drogi Korytków – Bernów.

6. Przebudowa drogi Gowarczów – Komaszyce.

7. Remont drogi gminnej nr 324002T, ul. Wojska Polskiego w Gowarczowie.

Trzeci z projektów, na który gmina Gowarczów szuka wsparcia finansowego w ramach „Polskiego Ładu” to budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla osób z orzeczeniami o niepełnosprawności wraz z zagospodarowaniem terenu w Kamiennej Woli.  W ramach planowanego zadania zostanie zakupione całe wyposażenie ośrodka. Oprócz samej budowy ośrodka nowe oblicze zyska również jego otoczenie. Planowane jest budowa ciągów komunikacyjnych, boiska do piłki siatkowej i koszykówki oraz całego ogrodzenia wraz z oświetleniem.

Ta inwestycja miałaby kosztować 8 mln 120 tysięcy złotych, a gmina chce pozyskać na nią dofinansowanie 85%, czyli wynoszące około 6,9 mln zł.

Listę rankingową projektów złożonych do „Polskiego Ładu” powinniśmy poznać jeszcze w te wakacje. Wtedy okaże się na ile realne są te ambitne włodarzy gminy Gowarczów.

REKLAMA

One thought on “Wielkie plany gminy Gowarczów! Ambitne cele na ‚Polski Ład’

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *