REKLAMA

Wielkie remonty drogowe w gminie Końskie [wideo, zdjęcia]

Wiosna to zawsze czas porządków i remontów. Tak jest u nas w domach, ale tak jest i na drogach gminy Końskie. Obecnie w wielu miejscowościach gminy drogi i chodniki są przebudowywane lub przed chwilą zostały tam zakończone prace. Niemal wszędzie na nowo malowane są także oznakowania poziome.

REKLAMA

O tym, że przed sezonem turystycznym przemianę przechodziły drogi w Sielpi informowaliśmy TUTAJ. Jednak prace prowadzone są lub dopiero co je zakończono w wielu innych miejscach. Urzędnicy gminni zlecili między innymi:

Przebudowę ulicy Skalnej w Sierosławicach – to przebudowa drogi wewnętrznej o długości 90 metrów bieżących, szerokości nawierzchni bitumicznej 3,5 m wraz z uzupełnieniem obustronnych poboczy.

REKLAMA

Modernizację ulicy Piaskowej w Nieświniu –  przebudowa drogi o długości 200 metrów, szerokości nawierzchni bitumicznej 4,0 m wraz z uzupełnieniem obustronnych poboczy.

Przebudowę drogi wewnętrznej w Nowym Sokołowie –  modernizowany odcinek jest długości 170 metrów bieżących, szerokości nawierzchni bitumicznej 4,0 m wraz z uzupełnieniem obustronnych poboczy.

Remont drogi wewnętrznej w Starej Kuźnicy – to przebudowa drogi wewnętrznej o długości 140 metrów, szerokości nawierzchni bitumicznej 3,0 m z uzupełnieniem obustronnych poboczy.

Koszt wszystkich tych zadań to blisko 200 tysięcy złotych.

Zlecono także budowę chodnika w ciągu ulicy Polnej w Modliszewicach. Nowy pieszy trakt ma  1,8 metra szerokości i ciągnie się przez 290 metrów długości. Wartość tego zadania to ponad 64 tysiące złotych.

Zdjęcia z  ulicy Skalnej w Sierosławicach:

 

Zdjęcia z budowy chodnika w ciągu ulicy Polnej w Modliszewicach:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *