REKLAMA

Wielkie remonty w I LO w Końskich, co się zmienia? [wideo, zdjęcia]

W te wakacje w I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich odmieni się parę pomieszczeń. Realizowany jest właśnie remont sali gimnastycznej oraz kilku klasopracowni. Co dokładnie się zmieni?

REKLAMA

Wiele, a przede wszystkim są to remonty wyczekiwane od lat – „Parkiet swoje już tutaj przeżył, więc nie nadawał się. Zresztą i cały podkład pod nawierzchnię tworzywa sztucznego wymagał wymiany. No a przy okazji odwodnienie, osuszenie murów. Jak widać prace porządkowe polegające na pomalowaniu ścian […] Na górze wszędzie są parkiety, w związku z tym wymagają one konserwacji, więc cyklinowanie, malowanie. Jak w każde wakacje” – mówił nam Wojciech Jasnos, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

Inwestycja opiewa na 200 tysięcy złotych. Takie właśnie pieniądze przekazał na remont powiat konecki na wniosek dyrektora Jasnosa. Głównym elementem odnawiania budynku jest zajęcie się salą gimnastyczną praktycznie od podstaw. Zerwany został parkiet, zdrapana farba ze ścian i obecnie nakładana jest mata z tworzywa, która będzie znajdować się pod podłogą. Nowa nawierzchnia sali będzie poliuretanowa.

REKLAMA

Poza tym wymiana parkietu i malowanie ścian trwa też w kilku klasopracowniach. Działania remontowe powinny zakończyć się przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019/20. Przypomnijmy, że w związku z podwójnym naborem do szkół średnich od września ruszy rekordowa liczba uczniów.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *