REKLAMA

Wielkie serca na nakrętki w powiecie koneckim [zdjęcia]

Z inicjatywy wójta gminy Słupia Konecka Roberta Wielgopolana przed budynkiem urzędu pojawiło się wielkie serce na nakrętki. Władze chcą wesprzeć niepełnosprawne dzieci. Podobne działania podejmowane są także w gminie Stąporków, gdzie stanęły serca dla chorej Oliwki Nowek. Również w Końskich pojawi się czerwone serce na nakrętki, 

REKLAMA

Akcja łączy idee proekologiczne oraz charytatywne. Urząd informuje na swoim profilu na Facebooku o tym, jak segregować odpady i jaka jest dalsza droga zebranych nakrętek, które otrzymują nowe życie.

REKLAMA

„Nakrętki przerabiane są na granulat, z którego powstają nowe zakrętki, rury PCV czy obudowy komputerów” – można przeczytać na fanpejdżu gminy Słupia Konecka.

Cel jest szczytny, ponieważ akcja ma zapewnić długofalowe wsparcie potrzebującym, niepełnosprawnym dzieciom.

Podobne działania podjęto w Stąporkowie. Tam stanęło serce, które znajduje się przy pomniku pod kościołem. Zapełniło się ono w trzy dni!

Pomysłodawczyni Paulina Nowek zapowiada postawienie kolejnych dwóch instalacji – między innymi w Końskich (prawdopodobnie w górnej części Targowicy Miejskiej – w pobliżu Piecowni). Nakrętki z nich będą przekazywane na rzecz jej chorej córki – Oliwki Nowek.

Zdjęcia (Bartłomiej Gągolewski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *