REKLAMA

Wielkie zainteresowanie zbiórką nakrętek. Będzie drugie serce w Końskich [zdjęcia]

Trwa zbiórka nakrętek dla podopiecznej Warsztatu Terapii Zajęciowej Dagmary Michalskiej, która zbiera na elektryczny wózek. Serce na nakrętki, które stanęło jakiś czas temu pod Starostwem Powiatowym w Końskich cieszy się dużym zainteresowaniem, w związku z czym najprawdopodobniej powstanie drugi taki obiekt i będzie umieszczony w pobliżu szpitala im. św. Łukasza.

REKLAMA

„Serce jest regularnie opróżniane. Nie wiadomo, jak długo jeszcze będzie trwać zbiórka nakrętek dla Dagmary, jednak po jej zakończeniu serce będzie spełniać swoją funkcję w dalszym ciągu – dla innych potrzebujących dzieci” – mówił nam starosta konecki Grzegorz Piec.

REKLAMA

Przypominamy, że już kilka dni po postawieniu serca pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Końskich zapełniło się ono po brzegi! Mieszkańcy pozostawiali nakrętki obok instalacji, w workach. Wiadomo, że wszystkie zakrętki trafią do Dagmary, a następnie skupi je firma recyklingowa. Celem jest zebrane pieniędzy na zakup wózka elektrycznego oraz na rehabilitację na lokomacie.

Obiekt, w którym mieszkańcy mogą zostawiać uzbierane nakrętki cieszy się na tyle dużym zainteresowaniem, że najprawdopodobniej w pobliżu szpitala im. św. Łukasza w Końskich powstanie drugie takie serce.

Dagmara Michalska urodziła się przedwcześnie, ma też siostrę bliźniaczkę. Obie siostry są sparaliżowane i poruszają się na wózku, jednak u podopiecznej Warsztatu Terapii Zajęciowej dochodzi do tego także niepełnosprawność intelektualna. Mimo tych wszystkich przeciwności młoda kobieta chce walczyć o swoje zdrowia. To ona sama wymyśliła i zapoczątkowała zbiórkę nakrętek. Więcej o Dagmarze i o zbiórce znajdziecie TUTAJ oraz TUTAJ.

REKLAMA

2 thoughts on “Wielkie zainteresowanie zbiórką nakrętek. Będzie drugie serce w Końskich [zdjęcia]

  1. Młody pisze:

    Zbierać nakrętki dla potrzebujących gdzie w tym samym czasie posłowie dostają 4500 zł podwyżki

  2. XYM pisze:

    Ktoś zbija kapitał polityczny na naiwnych ludzkich emocjach. Wystarczy znaleźć cennik skupu nakrętek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *