REKLAMA

Wielkie zmiany drogowe na terenie Osiedla Niepodległości [wideo, zdjęcia]

Już od około dwóch miesięcy trwają prace przebudowy dróg przy ulicach 3 Maja i Niepodległości w Końskich, czyli na terenie największego, koneckiego osiedla – Osiedla Niepodległości. Sprawdziliśmy jak przebiegają prace.

REKLAMA

O tym, jakie zmiany zaszły już na remontowanych ulicach 3 Maja i Niepodległości opowiedział nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański –„Została wymieniona znaczna część krawężników, sfrezowana nawierzchnia, położona pierwsza warstwa asfaltu, w tej chwili obrabiane są studzienki kanalizacyjne – dawne włazy, nieco już zniszczone, zastępowane są nowymi, które nawiązują już do rozbudowanej w Końskich infrastruktury kanalizacyjnej – są z pokrywami herbowymi, herb miasta Końskie jest na pokrywach” – Krzysztof Obratański.

Gmina Końskie wspólnie z Konecką Spółdzielnią Mieszkaniową sfinansowały także wymianę chodnika przy jednym z tamtejszych sklepów oraz wymianę ogrodzenia boiska, z którego korzystają mieszkańcy osiedla.

REKLAMA

Przebudowane drogi będą mierzyć od 5 do 6 metrów szerokości. Zakres prac obejmuje także ustawienie krawężników, ułożenie nowego chodnika, wymianę pokryw studzienek kanalizacyjnych, wykonanie progów zwalniających, a nawet wyniesionego przejścia dla pieszych. Nasadzone zostaną wieloletnie krzewy, które dodadzą urody miejscu, a jednocześnie będą nisko kosztowe w utrzymaniu. Dodatkowo uliczne oświetlenie zostanie w całości wymienione na energooszczędne oprawy LED.

Przebudowa dróg na terenie Osiedla Niepodległości była wyczekiwana przez jego mieszkańców –„Wnioski o przeprowadzenie takiej inwestycji od dawna nam zgłaszano, ale z jednej strony trzeba było przeorganizować cały ruch wokół, z drugiej strony zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będzie to zadanie łatwe pod względem finansowym” – mówił nam Krzysztof Obratański.

Koszt całkowity inwestycji to niemal 515 tysięcy złotych, z czego około 410 tysięcy, czyli 80% to dofinansowanie z naboru uzupełniającego do Funduszu Dróg Samorządowych –„Możliwość „wstrzelenia się” w Fundusz Dróg Samorządowych stworzyła bardzo dobrą dla nas sytuację. Robimy coś fajnego, pożytecznego, oczekiwanego, dodatkowo otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 80%” – dodaje Krzysztof Obratański.

Realizacji inwestycji podjęła się firma DUKT. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca lipca.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Wielkie zmiany drogowe na terenie Osiedla Niepodległości [wideo, zdjęcia]

  1. Zapiwiada sie nowa super droga, ale chyba kos zapominał ze, mieszkańcy bardziej wypatrują nowych miejsc parkingowych, o ktorych chyba w tej modernizacji zapomniano.

  2. Popieram komentarz internauty ,,Eddek”.O tym że wciąż brakuje miejsc parkingowych (praktycznie na terenie całego osiedla) nikt z władzy nie myśli.Ludzie z przymusu stawiają auta na kawałku ,,nibytrawnika” ,który nie do końca jest trawnikiem,a jak przejedzie patrol policji albo odniesie na policję ktoś ,,oburzony” parkowaniem na ,,nibytrawniku” to wlepiają mandat.Władza nie dba o potrzeby mieszkańców,a jednocześnie karze za złe parkowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *