REKLAMA

Wielu pijanych rowerzystów i motorowerzystów na naszych drogach!

Alkohol i kierowanie jakimkolwiek pojazdem to nie jest dobre połączenie. Niestety w miniony weekend na terenie powiatu koneckiego zatrzymano wielu nietrzeźwych kierujących motorowerami oraz rowerami. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Tylko w sobotę funkcjonariusze z naszego regionu zatrzymali cztery osoby poruszające się po drogach powiatu koneckiego w stanie upojenia alkoholowego. Policjanci na na terenie miasta Radoszyce zatrzymali kierującego motorowerem, który miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze z tego samego posterunku na terenie gminy Ruda Maleniecka ujęli rowerzystę mającego ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, a sprawą zajmie się sąd.

Z kolei na terenie gminy Końskie w tym samym dniu zatrzymano dwóch nietrzeźwych rowerzystów – jeden miał 1,36 promila alkoholu w organizmie, a drugi blisko 3 promile!

REKLAMA

Natomiast w niedzielę policjanci z Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali mężczyznę jadącego motorowerem – miał on ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Poza rowerzystą z gminy Ruda Maleniecka  mężczyźni przyjęli wysokie mandaty karne nałożone przez funkcjonariuszy.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *