REKLAMA

Wiemy kto będzie rządził w powiecie koneckim!

Prawo i Sprawiedliwość, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Kreatywna Jedność Powiatu Koneckiego  w sobotnie przedpołudnie zawiązali koalicję, a to oznacza, że wiemy już kto będzie rządził w powiecie koneckim przez najbliższe pięć lat. Celem jest rozwój powiatu koneckiego. To historyczna zmiana!

REKLAMA

Budowniczymi tego porozumienia są Grzegorz Piec z Prawa i Sprawiedliwości oraz Robert Plech z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, szefowie partii które do Rady Powiatu w sumie wniosły aż 10 mandatów. Wielkim orędownikiem i przyjacielem tego porozumienia jest zaś burmistrz Radoszyc Michał Pękala. Trzej radni Kreatywnej Jedności, której jest on jednym z twórców także dołączają się do porozumienia. Dodatkowo chęć współgrania z koalicją wyrazili jeszcze inni radni, ale ich personalia póki co nie są zdradzane.

REKLAMA

W sobotę umowę koalicyjną w imieniu trzech komitetów podpisali: Grzegorz Piec, Michał Pękala oraz Robert Plech. Potwierdzają się zatem nasze nieoficjalne informacje, które publikowaliśmy kilka dni temu (TUTAJ).

To oznacza koniec rządzącej od trzech kadencji w powiecie koneckim koalicji PiS-PSL. Kto będzie nowym starostą? Podczas zorganizowanej konferencji dowiedzieliśmy się, że będzie to przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości, ale by mówić o tym kto konkretnie jest za wcześnie. Można się więc domyślać, że wicestarostą zostanie ktoś z nadania Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W sobotnie przedpołudnie podczas podpisywania umowy koalicyjnej obecnych było 11 radnych powiatowych: Grzegorz Piec (PiS), Łukasz Kubka (PiS), Danuta Leśniewicz (PiS), Lilla Brożyna (PiS), Damian Rozmus (Kreatywna Jedność), Paweł Pękala (Kreatywna Jedność), Marian Domagała (Kreatywna Jedność), Robert Plech (SLD), Wojciech Owczarek (SLD), Wiesław Skowron (SLD), Jan Marcin Prasał (SLD). Z przyczyn osobistych nieobecni byli: Andrzej Lenart (PiS) i Jarosław Lasota (PiS).

Pierwsza sesja nowej Rady Powiatu Koneckiego odbędzie się w siedem dni po wyznaczonym z góry terminie, czyli najpóźniej 23 listopada. Informacji o podziale stanowisk funkcyjnych można jednak spodziewać się wcześniej.

Więcej wkrótce w wideo na naszym portalu. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *