REKLAMA

Wiemy kto wystąpi podczas Dni Końskich 2016! [wideo]

To jeszcze nieoficjalna informacja, bo gwiazdę musi zatwierdzić Urząd Miasta. W ostatnich dniach udało nam się dowiedzieć co nieco na temat artystów, których zobaczymy podczas Dni Końskich!

REKLAMA

W ubiegłym roku w pierwszym dniu gościliśmy w Końskich Kasię Wilk oraz Comę, następnego dnia tłum najpierw porwali chłopaki z DubSka, a później Urszula. Czy i tym razem będzie równie ciekawie? Ocenę pozostawiamy Państwu i spieszymy donieść co udało nam się ustalić.

Jakiś czas temu mówiliśmy o tym, iż sobotnią gwiazdę Dni Końskich 2016 wybrać ma młodzież  [materiał do znalezienia TUTAJ]. W szkołach ponadgimnazjalnych i w jednym gimnazjum konecka Rada Młodzieży przeprowadziła otwartą sondę. Każdy mógł wytypować swoich ulubionych wokalistów. – „Przeprowadziliśmy konsultacje mające na celu przybliżyć nam jak wygląda opinia młodzieży na temat tego, których wykonawców chcieliby zobaczyć na Dniach Końskich w sobotę, która będzie dniem nastawionym na młodzież. Pierwsze miejsce zajął bezkonkurencyjnie Akcent, następnie był Happysad, dalej LemON, Dawid Podsiadło i Cleo z Donatanem.” – opowiedział nam przewodniczący Młodzieżowej Rady Paweł Sosnowski.

REKLAMA

Te wyniki pokrywają się z naszą sondą [o tym pisaliśmy Tutaj], w której pytaliśmy o gatunek muzyczny jaki powinien zagościć na Dniach Końskich. Wtedy wiele osób kwestionowało wiarygodność internetowej sondy, choćby twierdząc, że zwycięskie disco-polo mogło być w niej wskazywane dla żartu. Jak widać po realnym głosowaniu młodych, w naszym mieście po prostu panuje głód zabawy. Jednak osoby decyzyjne chcą odróżnić rozrywkę od misji jaką powinna nieść instytucja kultury. –  „Ja wyniki tej ankiety znałem przed ankietą. To, że młodzież chce się bawić nie jest tożsame z tym, że chce coś oglądać i słuchać.”  – powiedział nam Krzysztof Kowalski.

Konecka młodzież chciałaby koncertu gwiazdy disco polo!

Konecka młodzież chciałaby koncertu gwiazdy disco polo!

I choć jest to nie do końca zgodne z wolą ludu to podobną argumentację usłyszeliśmy również od burmistrza Krzysztofa Obratańskiego. Zdaniem obu Panów raczej nie powinno się dopuszczać do sytuacji, w której o wyborze artystów decyduje chwilowy trend i popularność. Tylko, że muzyka disco-polo dzisiaj odbierana jest nieco inaczej niż w latach 90-tych. Polski Dance podbija już nie tylko wsie i małe miasteczka, ale i jak grzyby po deszczu nawet w stolicy i innych dużych miastach rosną kluby ją grające. Czy wysokie zwycięstwo tego nurtu w koneckich ankietach: internetowej oraz stacjonarnej zostanie zignorowane przez osoby decyzyjne? O tym przekonamy się już wkrótce, bowiem sobotnia gwiazda święta miasta wciąż nie jest znana.

Wiemy, że podjęto próby sprowadzenia do Końskich słynnego Zenka – lidera zespołu Akcent, grup Happysad i LemON. Mocno negocjowano także z Dawidem Podsiadło  – „Bardzo wiele zespołów robi sobie sierpień wolny. Rozmawialiśmy z Lao Che, ale też nie ma rozmowy, bo nie ma terminu. Happysad, gdy u nas grał to pod sceną było 1500 osób i to można by powtórzyć tylko, że zespół Happysad nagrywa nową płytę. To można by powtórzyć, ale jak z rozmawiałem z managmentem to muszą tę płytę nagrać, a najlepiej się to robi w wakacje. Nie ma terminu, nie ma rozmowy. To samo dotyczy zespołu LemOn, który był na trzecim miejscu. Następnie pojawiają się kolejne gwiazdy muzyki dance: PowerPlay, Piękni i Młodzi. To są zespoły, które mają zajęte terminy na trzy lata do przodu jeśli chodzi o koncerty letnie. Musimy z nimi rozmawiać teraz by ściągnąć ich tu w 2018, 2019 roku.”  – powiedział nam dyrektor Kowalski.

Wróbelki ćwierkają jednak, że gwiazda muzyki dance pojawi się w Końskich. Na powitanie lata w czerwcu zaśpiewać ma Andre, znany chociażby z duetu z Andrzejem Dąbrowskim. I choć zarówno data, jak i format gwiazdy nie jest tym oczekiwanym to być może choć trochę zaspokoi to zapotrzebowanie konecczan na tego typu rozrywkę.

Powracając jednak do Dni Końskich to o wiele więcej możemy powiedzieć o niedzieli. Niemal pewne jest, że wystąpi zespół Hook, którego członkiem jest konecki muzyk Mateusz Salata oraz jako gwiazda wieczoru Kasia Kowalska.  – „Chcemy pokazywać koneckie zespoły, które wypływają na szerokie wody. Chcemy lansować najnowszy zespół Mateusza Salaty, czyli Hook który chcemy pokazać w niedzielę. To już jest rozpoznawalna marka.  Do tego chcemy dokręcić taką gwiazdę, żeby była też i dla szerokiej publiczności i pasowała do tego co pokaże Mateusz. Myślimy o mocnym, gitarowym graniu, zwłaszcza, że Urszuli koncert spodobał się i mam nadzieję, że w takiej wersji prawdziwego, rockowego koncertu sprawdzi się Kasia Kowalska.”  – opowiada dyrektor Domu Kultury.

Do tematu Dni Końskich z pewnością jeszcze wielokrotnie wrócimy.

W zeszłym roku jedną z sobotnich gwiazd była Kasia Wilk.

W zeszłym roku jedną z sobotnich gwiazd była Kasia Wilk.

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *