Wiesław Mazurek z mistrzostwem gminy Stąporków w tenisa stołowego! [zdjęcia]

W minioną sobotę w hali w Stąporkowie rozegrano Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym. Na starcie zawodów stanęło 29 tenisistów. Zwyciężył Wiesław Mazurek.

Warto zaznaczyć, że tenis stołowy łączy pokolenia. Miedzy najmłodszym, a najstarszym zawodnikiem było około 50 lat różnicy. Gracze zostali podzieleni na 6 grup. Z każdej wychodziło 2 zawodników, którzy dalsze zmagania toczyli systemem pucharowym. Gdy na placu boju pozostało 3 zawodników zagrali „każdy z każdym”. Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem okazał się Wiesław Mazurek, drugie miejsce ratując honor miejscowych zdobył Przemek Moćko, zaś podium uzupełnił Grzegorz Sosnowski.

„Dziękujemy pani burmistrz Dorocie Łukomskiej za patronat i ufundowanie nagród, Jackowi Wrzecionowskiemu, Damianowi Bednarzowi i Łukaszowi Misiowscowi, bo to dzięki ich inicjatywie zorganizowaliśmy ten turniej” – mówi Kacper Dajczer, główny organizator zawodów.