REKLAMA

Wiesław Skowron o naprawie dróg powiatowych w gminie Stąporków

W mediach społecznościowych od kilku dni funkcjonuje list otwarty wicestarosty koneckiego Wiesława Skowrona dotyczący stanu dróg powiatowych na terenie gminy Stąporków, czyli gminy, w której ten członek Zarządu Powiatu zamieszkuje. Skowron podkreśla, że plan odnowy dróg w tej gminie to zasługa także starosty koneckiego Grzegorza Pieca. Sam list jest odpowiedzią na zapytania mieszkańców oraz jednej z grup facebookowych skupiającej się na gminie Stąporków. Publikujemy ten list w całości. 

REKLAMA

Radny Senior – Wiesław Skowron rozpocznie prowadzenie obrad I sesji nowej Rady Powiatu.

„Temat dróg powiatowych był dla mnie bardzo istotny od wielu lat, znane było moje zaangażowanie w poprawę ich stanu jeszcze z czasów pełnienia funkcji radnego Rady Powiatu. Jednak dopiero po objęciu stanowiska wicestarosty koneckiego uzyskałem większy wpływ na inwestycje drogowe w naszej gminie. W pierwszym kwartale tego roku na podstawie moich propozycji wspólnie z radnymi powiatowymi z Gminy Stąporków ustaliliśmy, jakie odcinki dróg należałoby wykonać w tym roku. Efekty podjętych ustaleń przedstawiłem Zarządowi Powiatu, co zostało w całości zaakceptowane do wykonania. Wskazane odcinki:

 • Niekłań – Furmanów – Lelitków (3,5 km)
 • Krasna – Komorów – Adamek (2,8 km)
 • Włochów – Gosań (2,2 km)
 • Stąporków – Pardołów (2,5 km)
 • Kozia Wola (dojazdy do mostu)
 • Odrowąż – Wólka Plebańska – Niekłań (4,7 km)

Po dokonaniu wiążących ustaleń powyższe propozycje zostały przekazane wnioskiem do Burmistrza Stąporkowa otrzymując akceptację wszystkich radnych Rady Miejskiej w Stąporkowie.

REKLAMA

Wyrażam przekonanie, że nie są to ostatnie w tym roku remonty dróg w gminie Stąporków, mamy wspólnie ze Starostą Grzegorzem Piecem propozycje kolejnych odcinków. Jeżeli będziemy pewni ich realizacji informację taką również przekażę opinii publicznej. Naprawa wszystkich dróg powiatowych w gminie Stąporków to nie tylko sprawa mego honoru, ale jako mieszkaniec Stąporkowa uznaję to za swój obowiązek. Nie będę się licytował, kto ma większy wpływ na to, ale będę robił to, co czynię do tej pory.

Z poważaniem, 
wicestarosta konecki, 
Wiesław Skowron

REKLAMA

8 thoughts on “Wiesław Skowron o naprawie dróg powiatowych w gminie Stąporków

 1. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, starosta powinien się uczyć od Pana Skowrona. Ps. Prosimy o szybkie utworzenie rejestracji samochodów w Stąporkowie bo starosta obiecał już dawno na Facebooku i sprawa ucichła a widać że starosta nie radzi sobie bo kolejki w starostwie 3 miesięczne i takiego bałaganu i odsyłania na pocztę z papierami to nigdzie w kraju chyba nie było.

 2. Środkiem miasta Stąporków przepływa rzeka czarna,”miejsce odpoczynku i rekreacji”(tak powinno być,a jak jest)?Otóż śmierdzący ściek schowany między krzakami daje świadectwo wszelkiej władzy samorządowej tego miasta,bardzo złe świadectwo zaniedbań i nieudolności.Czym wy się chwalicie? tym że dano wam pieniądze i kazano zrobić porządek z drogami?Powalczyć o rzeczy trudne a potem się dopiero chwalić,chociaż wartością prawdziwą jest to,gdy ktoś inny ciebie chwali.

  • Co władze Stąporkowa powinny zrobić dla czystości rz. Czarnej, bo oczyszczalnia ścieków już jest.
   A że płynie wśród krzaków…? W czym problem?

 3. Czy list Pana Skowrona znaczy, że nie jest dla niego, i jedocześnie dla Zarządu Powiatu, istotna naprawa wszystkich odcinków dróg pozostających w ich zarządzie na terenie całego powiatu? Dziwne!

 4. Aby zarejestrować pojazd można codziennie zadzwonić i umówić wizytę – najbliższy termin to 20 sierpień, więc jak dobrze liczę to dwa tygodnie. Ponadto codziennie rano można przyjść
  i zapisać się na dany dzień. Droga pocztowa zawsze była, jest i będzie dostępna.
  Co do filii to cały czas trwają prace remontowo-adaptacyjne zarówno w Stąporkowie jak
  i w Radoszycach. Więc, to co obiecał Pan Starosta jest i będzie zrealizowane…

 5. W ostatnim zdaniu nie chce się licytować kto ma większy wpływ na powiat- on czy….Starosta? Ależ skromność! Żeby zarejestrować samochód trzeba było dużo przed 6 rano stanąć w kolejce. Zupełnie jak za komuny.

 6. Pan Skowron to dusza człowiek, na pewno to co obiecał, będzie spełnione, bardzo trzymam kciuki za Pana Wicestarostę, super ze będą nowe drogi, pozdrowionka

 7. A co z drogami w Końskich?? List skrajnie kompromitujący, potwierdzający stronniczość i przychylność tylko do jednej gminy osoby odpowiedzialnej za cały powiat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *