REKLAMA

Wilczkowice doczekają się świetlicy z prawdziwego zdarzenia [wideo, zdjęcia]

Trwają ostatnie prace remontowe, a od grudnia ruszą regularne zajęcia w świetlicy w Wilczkowicach w gminie Radoszyce. Na jej uruchomienie radoszycki samorząd pozyskał środki zewnętrzne z Unii Europejskiej. 

REKLAMA

Zanim ruszą regularne spotkania w tym miejscu budynek znajdujący się w Wilczkowicach musiał przejść renowację. Pojawiła się w nim nowa szatnia, odświeżono pomieszczenia, wyremontowano łazienkę oraz instalację kanalizacyjną. Zamontowano także piec centralnego ogrzewania. Wilczkowice idą dwóch innych miejscowości, w których wcześniej odnawiano wiejskie obiekty, a następnie wdrażano w nich zajęcia – „Takie świetlice działają już u nas w Jakimowicach i Mościskach Dużych, a będziemy startować od grudnia już z uczestnikami tego dużego projektu tutaj. Na niego mamy przeznaczone ponad 500 tysięcy złotych. Bardzo dziękuję wraz z moją załogą za to wsparcie. Urząd Marszałkowski podpisał z nami umowę, trwają prace adaptacyjne, one się zakończą w ciągu dwóch tygodni. Następnie będzie nabór i będziemy mogli zaprosić 20 młodych mieszkańców naszej gminy, z dorosłymi osobami i będziemy mogli przez okres półtorej roku zaprosić ich do różnego rodzaju projektów” – tłumaczy Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

REKLAMA

W  świetlicy w Wilczkowicach przewidziano nauki języków obcych, zajęcia kulinarne, fotograficzne, czy sportowe. Podobne warszaty gmina rozpoczyna z seniorami. Zajęcia dla nich mają odbywać się w domu kultury w Radoszycach już od grudnia.

Na działania w świetlicach w Jakimowicach, Mościskach Dużych oraz Wilczkowicach, a także zajęcia z seniorami w Radoszycach samorząd pozyskał blisko 3,5 miliona złotych z funduszy europejskich.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *