REKLAMA

Wilki pojawiły się w koneckich lasach! [wideo, zdjęcia]

Pojawia się coraz więcej informacji, że w lasach powiatu koneckiego na dobre zadomowiły się wilki. Najwięcej z nich widziano w gminie Stąporków, ale to w gminie Gowarczów jednemu ze zwierząt zrobiono zdjęcie za pomocą fotopułapki. Ostatnio dwa wilki przebiegły nawet drogę kierowcy w okolicach Koziej Woli. 

REKLAMA

W grudniu Wilka w gminie Gowarczów w powiecie koneckim zarejestrowała zainstalowana tam fotopułapka. Foto: Archiwum Nadleśnictwa Barycz

Na jednym z forów dyskusyjnych na facebooku jeden z użytkowników w ostatnich dniach ostrzegał kierowców –„Uwaga! Na wysokości Koziej Woli między Końskimi a Stąporkowem przez drogę biegają wilki. […] Mi wyleciały dwa przed samą maskę” – pisał pan Andrzej.

Pod jego postem rozgorzała dyskusja, a wielu mieszkańców zauważało, że zwierzęta te można w naszych lasach spotkać coraz częściej, a nawet podchodzę one do zabudowań. Zaznaczano, że wilki widziano w wielu miejscowościach, najczęściej w gminie Stąporków (choćby w okolicach Wielkiej Wsi).

REKLAMA

Wilki pojawiły się także w innych gminach. Na przykład leśnicy z Nadleśnictwa Stąporków uwiecznili jednego w okolicach Korytkowa w gminie Gowarczów. To zdjęcie możecie zobaczyć powyżej. W ostatnich miesiącach szeroko informowano także o watahach i pojedynczych sztukach tych zwierząt widzianych w różnych rejonach województwa świętokrzyskiego.

Poniżej znajdziecie zaś informacje o wilkach przygotowane przez Lasy Państwowe oraz zdjęcia śladów wilków z podkoneckich lasów (grafiki i zdjęcia pochodzą z Archiwum Nadleśnictwa Barycz):

REKLAMA

4 thoughts on “Wilki pojawiły się w koneckich lasach! [wideo, zdjęcia]

  1. Dziki już napadają na ludzi np. ostatnio w Krakowie, a teraz jeszcze dużo groźniejsze od nich wilki grasują. Jakim cudem poruszać się nocami pieszo, jak wszędzie wokół lasy. Przyroda przyrodą, a ja chce mieć poczucie bezpieczeństwa i broń do samoobrony !!!

      • Czy pijany lub ślepy myśliwy czy wilk na jedno wychodzi zagrożenie nocami na terenach zwłaszcza wiejskich jest i każdy powinien mieć prawo do obrony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *