REKLAMA

Wiosenne przebudowy dróg i przejść dla pieszych w gminie Końskie [zdjęcia]

Mniejsze remonty drogowe i przebudowy trwają obecnie lub dopiero co się zakończyły na terenie gminy Końskie. Mowa o nowych drogach w kilku sołectwach, a także przebudowie przejścia dla pieszych przy ulicy Mostowej w pobliżu centrum. 

REKLAMA

Po wcześniejszym rozpoczęciu robót na największych wartościowo zadaniach przyszła kolej na mniejsze, realizowane w ramach funduszu sołeckiego. Takie drogi powstają już m.in. w Wincentowie, Kornicy (ul. Ogrodowa), Pomorzanach, Modliszewicach (ul. Spokojna) czy Wąsoszu (Ostre Górki).

REKLAMA

Zdjęcia (Urząd Miasta i Gminy w Końskich):

Kolejna około drogowa inwestycja realizowana przez gminę Końskie ma miejsce przy ulicy Mostowej w samym mieście. Samorząd zdecydował się ubiegać o dofinansowanie do budowy bezpiecznego przejścia dla pieszych i po pozytywnym rozstrzygnięciu konkursu je buduje. Powstaje zupełnie nowy odcinek chodnika od ul. Armii Krajowej z oświetleniem drogowym i specjalnie oznakowanym przejściem.

Zdjęcia (UMiG Końskie):

REKLAMA

3 thoughts on “Wiosenne przebudowy dróg i przejść dla pieszych w gminie Końskie [zdjęcia]

  1. Zwracam się z prośbą to autora tego sponsorowanego artykułu o pomoc w poprawie bezpieczeństwa na ulicy Odludnej. Zgłaszane prośby do gm. Konskie są zbywane a problemy niezauważalne. W okolicy rozsypanego spowalniają ruchu są duże wyrwy w nawierzchni oraz brak oswietlenia. Z góry Panu dziękuję w imieniu mieszkańców oraz użytkowników tej drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *