REKLAMA

Wirtualnie, ale razem – tak świętowali w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Złożenie wiązanki kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przez burmistrz Stąporkowa Dorotę Łukomską oraz wirtualny koncert patriotyczny – tak wyglądały w tym roku obchody 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Stąporkowie. 

REKLAMA

„Bądźmy razem w sercu” – takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Narodowego Święta Trzeciego Maja w Stąporkowie. Burmistrz Dorota Łukomska w imieniu wszystkich mieszkańców złożyła kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

„Każdego roku spędzamy ten czas wspólnie spotykając się na nabożeństwie, podczas marszu i przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. Tym razem jest nieco inaczej, ale jestem przekonana, że nasza wspólnota jest obecna duchowo i w tym wyjątkowym dniu jesteśmy jednością” – mówiła burmistrz Dorota Łukomska w filmie, który został opublikowany dziś na stronie internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie. W programie artystycznym przygotowanym z okazji 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wystąpili artyści związani z MGOKiS-em. „Chciałabym życzyć Państwu dużo zdrowia i liczę na wspólne świętowanie. Najważniejsze, żebyśmy właśnie poprzez tę emisję razem znaleźli się w jednym miejscu, tak jak dawniej” – dodała dyrektor MGOKiS Katarzyna Sorn.

REKLAMA

W programie artystycznym wystąpili artyści związani z MGOKiS-em

W programie wystąpili: Stanisław Salata ze swoim wierszem pt. „Ojczyzna”, Natalia Boruń w utworze „Taki kraj”, Marcin Michalczyk, Dominika Deszczyńska w pieśni „Hymn do Miłości Ojczyzny” przy akompaniamencie Mateusza Grabowskiego, Sebastian Moczarski w utworze „Witaj, majowa jutrzenko”, Pola Walczuk, Lena Walczuk oraz Nadia Ogonowska w piosence „To nasza Ojczyzna”, Natalia Żak w utworze „Ojczyzna” z akompaniamentem Mateusza Grabowskiego oraz Maria Boruń w piosence „Rodzinny kraj”. Za artystyczne przygotowanie odpowiada Ewa Gula.

Przypominamy również, jak obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja wyglądały w tamtym roku – kliknij TUTAJ.

Zdjęcia (Gmina Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *