REKLAMA

Wirtuoz gitary zachwycił w Końskich. To pierwszy z serii koncertów [wideo, zdjęcia]

Od 17 lipca w Polsce można organizować koncerty na otwartej przestrzeni. Pomiędzy osobami nie mieszkającymi razem obowiązuje podczas nich zasada dystansu społecznego. W Końskich skorzystano z odmrożenia tej części życia społecznego i w niedzielę zorganizowano pierwszą muzyczną ucztę. Dla mieszkańców zagrał wirtuoz gitary Piotr Restecki. 

REKLAMA

Występ Piotra Resteckiego jest początkiem nowego cyklu „Koncertów na trawie: przy MGDK”. Będą one realizowane na razie w bardzo kameralnej formie na terenie Parku Miejskiego obok Domu Kultury przy ulicy Mieszka I -go 4. Celem jest dostarczanie muzyki na najwyższym poziomie granej na żywo mieszkańcom Końskich i okolicy.

REKLAMA

W niedzielę do Parku Miejskiego przybyły całe rodziny, ale i indywidualni słuchacze. Widać było twarze osób, które do niedawna regularnie korzystały z atrakcji przygotowywanych przez konecki Dom Kultury. Muzycznego gościa na scenę wprowadził dyrektor jednostki Piotr Salata. Potem już wszyscy mogli zachwycać się muzyką płynącą z gitary Piotra Resteckiego.

Piotr Restecki to gitarzysta i kompozytor, który od wielu lat oczarowuje swoich słuchaczy muzyką w stylu „fingerstyle”. Był finalistą polsatowskiego show „Must be the music”. Pobierał lekcje mistrzowskie u największych gwiazd gitarowej sceny takich jak: Paweł Steild (Czechy), Thomas Pering (Niemcy), Marco Tamayo (Kuba), Aleksander Vinitsky (Rosja), James Wagner (Niemcy), Marek Napiórkowski i inni. Wykonuje utwory w różnym stylu (muzyka dawna, latynoska a także standardy muzyki rozrywkowej). Współpracuje z zespołami jazzowymi, rockowymi i country.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *