REKLAMA

Wisła Płock najlepsza w memoriale Stachery [wideo, zdjęcia]

W weekend w naszym mieście miało miejsce małe święto juniorskiej piłki ręcznej. XIII Memoriał im. Krzysztofa Stachery przyciągnął na parkiet znakomite zespoły, a na trybuny tłumy fanów.

REKLAMA

Wojciech Jasnos wiceprezes KSSPR-u zaznajomił nas nieco ze strukturą tego turnieju. –„Wszystkie zespoły młodzieżowe Wisły Płock to są mocne drużyny, podobnie Padwa Zamość, ekipa z Wielkopolski, Ostrovia Ostrów Wielkopolski to są zespoły, które się non stop pojawiają w rozgrywkach młodzieżowych w czubie Polski.”

Zawody rozpoczęły się w piątek po południu od starcia Ostrovii Ostrów Wielkopolski z MKS Padwą Zamosć. Wygrali Ci pierwsi 39:21. Po tym meczu odbyło się oficjalne otwarcie, przemawiali burmistrz Obratański, prezes klubu Robert Makuch i inni zaproszeni goście. Następnie na parkiet po raz pierwszy wybiegli konecczanie. Nasz zespół walczył z Wisłą Płock i mimo początkowego prowadzenia, nawet czterema golami to do przerwy przegrywał już 10:18. W drugiej połowie niestety nie było lepiej i zawodnicy prowadzeni w tym turnieju przez Michała Przybylskiego ostatecznie przegrali 20:38. KSSPR lepiej radził sobie w sobotę. Nasi chłopcy najpierw zremisowali z Padwą Zamość po 22, a w ostatnim starciu turnieju po niezwykle emocjonującym meczu pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Cały Memoriał padł łupem SPR-u Wisły Płock, która wygrała wszystkie swoje starcia. Nie o wyniki tutaj jednak chodziło, a o wspomnienie zasłużonego dla koneckiego klubu, Krzysztofa Stachery.-„Konecka piłka ręczna zawsze potrzebowała ludzi, którzy oddawali jej całe serce, poświęcali jej czas. I Krzysztof właśnie takim był człowiekiem. Będąc jeszcze członkiem MKS-u Końskie budował nasz potencjał zarówno seniorski, jak i młodzieżowy. Jako człowiek biznesu dawał również dużo z siebie materialnie. Był jednym z założycieli obecnego KSSPR-u. Bywał tutaj na tej hali i mimo tego, że dziś go już nie ma to wszyscy go wspominamy i pamiętamy.” – opowiedział nam Wojciech Jasnos.

REKLAMA

Wspomnijmy również, że najlepszym strzelcem rozgrywek został Patryk Mastalerz z KSSPR-u z 25. golami na koncie, najlepszym bramkarzem Tomasz Wiśniewski z Wisły Płock, a na najlepszego gracza wybrano Ksawerego Gajka z Ostrovii. Szczegółowe wyniki XIII Memoriału im. Krzysztofa Stachery znajdą Państwo na naszej stronie pod materiałem wideo.

WYNIKI

piątek (4 września 2015 r.)

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – MKS Padwa Zamość 39:21 (17:13)

KSSPR Końskie – SPR Wisła Płock 20:38 (10:18)

sobota (5 września 2015 r.)

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – SPR Wisła Płock 21:22 (12:11)

KSSPR Końskie – MKS Padwa Zamość 22:22 (13:10)

SPR Wisła Płock – MKS Padwa Zamość 32:11 (15:6)

KSSPR Końskie – KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 25:23 (11:12)

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU

1) SPR Wisła Płock 6 pkt.

2) KSSPR Końskie 3 pkt.

3) KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 2 pkt.

4) MKS Padwa Zamość 1 pkt.

Najlepszy strzelec Turnieju 25 bramek – Patryk Mastalerz KSSPR Końskie

Najlepszy zawodnik Turnieju – Ksawery Gajek KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.

Najlepszy bramkarz Turnieju – Tomasz Wiśniewski – SPR Wisła Płock

Najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn – Damian Gierczyński – KSSPR Końskie, Dawid Stempniak – KPR Ostrovia Ostrów Wlkp., Lemaniak Michał – SPR Wisła Płock, Styk Piotr – MKS Padwa Zamość

Galeria zdjęć:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *