REKLAMA

Włamywacze z Gowarczowa zatrzymani [zdjęcia]

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 25 lat, którzy w nocy z 7 na 8 sierpnia dokonali kradzieży silników elektrycznych z posesji jednego z zakładów ślusarskich w gminie Gowarczów. 

REKLAMA

84-43324

W miniony poniedziałek włamywacze ukradli silniki elektryczne z jednego z zakładów ślusarskich w gminie Gowarczów.  Sprawą zajęli się kryminalni, którzy na miejscu zdarzenia przeprowadzili szereg czynności procesowych.

REKLAMA

Kolejnej nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Końskich odebrał telefon z informacją o trzech mężczyznach przebywających na posesji zakładu ślusarskiego, w którym poprzedniej nocy miała miejsce kradzież. Natychmiast we wskazany rejon skierowano patrole policji. Po chwili okazało się, że sprawcy uciekli przed przyjazdem mundurowych zabierając ze sobą szlifierki, wiertarki, wkrętarki, piły spalinowe oraz spawarki.

Właściciel zakładu otrzymał informacje od okolicznych mieszkańców o kierunku, w którym oddalili się mężczyźni. Poszkodowany poinformował o tym policję. W wyniku tego mundurowi odnaleźli rowery, którymi poruszali się sprawcy. Szereg zabezpieczonych śladów oraz drobiazgowa praca policjantów pozwoliła na szybkie ustalenie włamywaczy. Kilka godzin później koneccy kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców gminy Gowarczów w wieku 21, 22, i 25 lat. Dalsza praca stróżów prawa zaowocowała odnalezieniem skradzionych przedmiotów. Było one ukryte na łąkach porośniętych gęstą roślinnością.

Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani odpowiadają zarówno za kradzież oraz włamanie do jednego z zakładów ślusarskich w gminie Gowarczów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a o ich dalszym losie zdecyduję sąd. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *