REKLAMA

Własne kino plenerowe w 4 prostych krokach

W zeszłym roku nie spędziliśmy zbyt wiele czasu w kinach, więc mamy sporo do nadrobienia. Odkryliśmy jednak, że niektóre z tych wyjątkowych cech kina nie są wcale takie niezastąpione, wręcz przeciwnie: niektóre kinowe fotele są wyjątkowo niewygodne. A klimatyzacja może być zdecydowanie za mocna. Zawsze znajdzie się ktoś bardzo wysoki, kto zdecyduje się usiąść dokładnie przed Tobą. Ludzie szeleszczą wszędzie wokół… I to dopiero początek listy.

REKLAMA

Więc w tym sezonie można znaleźć inne opcje, aby cieszyć się dobrym filmem bez zgiełku zatłoczonego kina. I Twój ogród to najlepsza opcja!

REKLAMA

Bezpieczne środowisko, żadnych wysokich facetów blokujących widok i możesz wybrać przekąski, które zbytnio nie hałasują. A wszystko to pod rozgwieżdżonym niebem. Sprawdź naszą listę, która pozwoli Ci w pełni wykorzystać możliwości kina na świeżym powietrzu.

Zmień Twoje zagracone podwórko w przytulną przestrzeń

Nikt nie chciałby siedzieć w pobliżu Twoich śmierdzących śmietników! Nadszedł czas, aby posprzątać ogród i dodać uroku tej brzydkiej przestrzeni.

Czy kiedykolwiek myślałeś o światełkach? Te światła na sznurkach mogą sprawić, że Twój ogród stanie się Twoim ulubionym miejscem. Nawet jeśli Twoja sala kinowa powinna być ciemna, delikatne oświetlenie będzie idealne do powitania Twoich przyjaciół.

Twoje kino może być drugim salonem w Twoim domu, z meblami ogrodowymi. Lub możesz zaprosić Twoich przyjaciół, aby usiedli na ziemi, gdzie możesz strategicznie umieścić kilka dywaników lub poduszek.

Małe stoliki będą doskonałym miejscem do podawania jedzenia i napojów – koniecznie nie chrupkich!

Przygotuj kino

To jest bardziej techniczna kwestia: musisz dokonać wyboru co do ekranu i projektora.

Pierwsze pytanie brzmi: czy planujesz stworzyć kino domowe również w Twoim domu? W tym przypadku najlepszym wyborem będzie projektor, który ma wszystkie najlepsze cechy, a jednocześnie jest na tyle mały, że można go wynieść na zewnątrz, gdy pogoda dopisuje. Cechy projektora to rozdzielczość, jasność, współczynnik kontrastu i rozmiar ekranu. Tak, ekran jest kolejnym kluczowym wyborem, którego powinieneś dokonać. Czy masz białą ścianę, bez okien lub czegokolwiek, co mogłoby odwrócić uwagę od pokazu? W takim razie trafiłeś w dziesiątkę! Jeśli nie masz żadnej takiej powierzchni do dyspozycji, możesz znaleźć dobre przenośne ekrany na każdą kieszeń. W końcu nawet duży, biały koc dobrze się sprawdzi.

Oczywiście, rozdzielczość nie będzie tak doskonała jak w kinie, ale hej, nie masz żadnego wysokiego faceta uniemożliwiającego Ci oglądanie filmu, więc to już jest ogromny plus! 

Powitaj Twoich gości

Kawałki pizzy, małe hot-dogi, słodki i słony popcorn… możesz sprawić, że Twój wieczór w kinie będzie czymś naprawdę miłym, czym będziesz mógł podzielić się z przyjaciółmi. Jeśli jesteś początkującym szefem kuchni, możesz również przygotować pyszne przekąski typu finger food.

Twoje podwórko stanie się najlepszym kinem w mieście z nalewakiem do piwa: zimne piwo dla każdego, kiedy tylko zechce. Nalewak do piwa jest niezbędny, jeśli chcesz używać ekranu na świeżym powietrzu do oglądania ulubionych dyscyplin sportowych z przyjaciółmi. Może on również sprawić, że imprezy w pomieszczeniach staną się o wiele lepsze. Tutaj możesz znaleźć idealny nalewak.

Wybierz idealny film

Teraz prawdopodobnie najtrudniejsza część: jeśli chodzi o wieczór filmowy, osiągnięcie porozumienia co do tego, który film obejrzeć jest wielkim osiągnięciem. Niektóre wybory są łatwiejsze niż inne: jeśli spędzasz noc z przyjaciółmi, możesz wybrać horror. Gagi i komentarze ekipy sprawią, że będzie on mniej straszny. Jeśli planujesz stworzyć kino na świeżym powietrzu razem z dziećmi, możesz przygotować noc „starych filmów Disneya”. Niektóre klasyki są po prostu idealne do oglądania pod gwiazdami. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *