REKLAMA

Włodarze dziękują Wojciechowi Paskowi z okazji jego jubileuszu [wideo]

Znany społecznik, regionalista, organizator turystyki oraz sportowiec Wojciech Pasek obchodzi w tym roku 50-lecie swoich startów biegowych oraz 25-lecie pełnienia funkcji prezesa koneckiego koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sobotę miał miejsce jego sportowy benefis, czyli „II Maraton Dinozaura” (relacja TUTAJ), a w środę działacz został doceniony przez władze miasta i gminy Końskie. 

REKLAMA

„W związku z tym, że w tym roku przypada 25-lecie pełnienia społecznej funkcji prezesa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przez Wojciecha Paska oraz przypada 50-lecie jego udziału w biegach wszelkiego typu, w tym również maratońskich, a nie mogliśmy być na uroczystości, na biegu „Dinozaura” postanowiliśmy tutaj zaprosić Wojtka. Chcemy mu wręczyć skromny upominek dziękując mu za tą społeczną funkcję, którą realizuje nie tylko na rzecz PTTK-u, mieszkańców województwa świętokrzyskiego, ale również całej Polski. Imprezy, które on organizuje to są również imprezy o charakterze ogólnopolskim. A to, że cieszą cieszą się popularnością to Państwo o tym wiecie pokazując je wielokrotnie w swoich mediach” – mówił wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński przedstawiając Wojciecha Paska.

REKLAMA

„Lubię to co robię i będę kontynuował. Bardzo dziękuję za prezent, chociaż nie oczekiwałem na żadne wyróżnienia. Robię to dla ludzi, ale i też trochę dla siebie. Jestem trochę egoistą, bo jak mi coś wyjdzie to sprawia mi to satysfakcję” – mówił Wojciech Pasek podczas spotkania z włodarzami gminy Końskie i dodawał –„Chciałem bardzo podziękować za wsparcie gminy, bo to co robię nie dzieje się bez pomocy gminy. Urząd Miasta i Gminy nas wspiera. Kiedy zostałem w październiku 1996 roku prezesem oddziału PTTK to pierwszą czynność jaką zrobiłem wspólnie z zarządem to wprowadziliśmy odznakę ‚Turysta Ziemi Koneckiej’. Tę odznakę zdobyło już ponad 1100 osób. Wtedy sfinansował ją samorząd. Przewodniczącym Rady Miejskiej był późniejszy poseł Adam Sosnowski. Bardzo dziękuję, że wspieracie mnie, wspieracie te działania”.

Poniżej możecie obejrzeć relację z II Maratonu Dinozaura, który miał miejsce w sobotę 16 października:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *