REKLAMA

Włodarze powiatu pamiętają o Dniu Nauczyciela. Życzenia i nagrody [wideo]

Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w powiecie koneckim miały odbyć się w piątek 16 października przy udziale włodarzy powiatu w II Liceum Ogólnokształcącym w Końskich, podczas których wręczone zostałyby nagrody i wyróżnienia dla zasłużonych nauczycieli. Z przyczyn związanych ze stanem epidemii obchody odwołano. Władze powiatu koneckiego za naszym pośrednictwem składają więc najlepsze życzenia belfrom z okazji ich dnia, a poniżej znajdziecie listę przyznanych nagród i wyróżnień.

REKLAMA

„Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich, którzy bezpośrednio związani są z oświatą, a więc tym, którzy zarządzają szkołą, którzy w niej pracują, którzy się uczą w tej szkole, bo Dzień Edukacji Narodowej to święto również całej, uczącej się młodzieży” – mówił nam Krzysztof Stachera, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich.

Z okazji święta całej społeczności szkolnej władze powiatu koneckiego za naszym pośrednictwem składają serdeczne życzenia.

REKLAMA

„Wszystkim nauczycielom z okazji ich święta życzę samych sukcesów w życiu zawodowym, prywatnym, awansów, spełnienia wszelkich marzeń oraz oczywiście dużo, dużo zdrowia” – życzy starosta konecki Grzegorz Piec.

„Z okazji Święta Edukacji Narodowej pragnę wszystkim nauczycielom naszych placówek oświatowych złożyć najlepsze życzenia. Przede wszystkim doczekania czasów lepszych od obecnych. Aby problemów było mniej i dużo zadowolenia z wykonywania swoich obowiązków. Powodzenia i wierzę w to, że przyjdą lepsze czasy, że jeszcze będzie dobrze, że jeszcze będziemy wszyscy zadowoleni, a szczególnie Państwo” – przekazuje życzenia nauczycielom wicestarosta Wiesław Skowron.

„Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty życzę realizacji swych planów zawodowych, zadowolenia z pracy, dużo uśmiechu, radości i wiele satysfakcji w życiu osobistym” – życzy członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa.

-„W imieniu własnym oraz całego Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia życzę, aby to święto trwało jak najdłużej w szczęśliwości i radości. W tym trudnym czasie każde dobre słowo służyć ma poprawie nastrojów, aby można było codziennie z chęcią przychodzić czy to pracować w tej szkole, czy to się w niej uczyć. Jak najmniej przypadków, nieszczęśliwych zdarzeń, samych radosnych chwil no i efektów w nauce. Szkoła jest po to, żeby uczyła. Myślę, że jeśli wszyscy postaramy się włożyć w to jak najwięcej wysiłku to ten Dzień Edukacji będzie świętem wartym podkreślenia i zaznaczenia. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego” – życzy Krzysztof Stachera.

Do życzeń dołącza się także nasza redakcja.

W tym roku nauczycielom przyznane zostały specjalne odznaczenia i nagrody – Medale Złote oraz Medale Srebrne za Długoletnią Służbę przyznane przez Prezydenta RP, Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz Nagrody Starosty Koneckiego. Ze względu na sytuację epidemiczną odznaczenia zostały doręczone dyrektorom, którzy indywidualnie wręczą je wyróżnionym nauczycielom.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 15 sierpnia za wzorowe, wyjątkowe, sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, Medalem Złotym za Długoletnią Służbę odznaczonymi zostały: Barbara Karasińska oraz Danuta Sosnowska, obie panie ze Szkoły Podstawowej w Górnikach.

Medalem Srebrnym za Długoletnia Służbę wyróżnieni zostali: Ewa Urbańska-Figlarz, nauczycielka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich oraz nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich Paweł Fidos.

Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli, odznaczeni zostali:

Iwona Ambroszczyk oraz Maria Mytkowska z II LO w Końskich, Barbara Biała ze Szkoły Podstawowej w Pilczycy, Marcin Pluta oraz Dorota Wilk – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich, dyrektor Placówek Oświatowych w Modliszewicach Barbara Makuch, dyrektor Bursy Szkolnej w Końskich Ewa Ostrowska, dyrektor Przedszkola nr 5 w Końskich Renata Sielska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Końskich Monika Zielińska, a także naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy Końskie Krystyna Milczarek.

Nagrody Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, otrzymali: Ewa Paszyńska z II LO w Końskich, Marcin Pluta z ZSP nr 2 w Końskich, oraz Hanna Rzepka, dyrektor ZSP w Stąporkowie.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Nagrody Starosty Koneckiego otrzymali:

Marzena Domagała i Elżbieta Krzysztofik z I LO w Końskich, Ewa Król–Zmieniecka, Agnieszka Woźniak oraz Irena Brzozowicz z II LO w Końskich, Witold FitasŁukasz Sękowski i Dariusz Łyżwa z ZSP nr 1 w Końskich, Iwona Mańko-Sękowska i Dorota Wilk z ZSP nr 2 w Końskich, Iwona Krzaczyńska i Grażyna Zbroja z ZSP nr 3 w Końskich, Jacek Ryś i Monika Grabusińska z ZSP w Stąporkowie, Joanna Sarleja i Katarzyna Muszyńska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy oraz Katarzyna Kocowicz z Poradni PP w Końskich.

Nagrody Starosty Koneckiego uzyskali również dyrektorzy placówek: Wojciech Jasnos (I LO w Końskich), Beata Salata (II LO w Końskich), Beata Jakubowska (ZSP nr 1 w Końskich), Jan Rybiński (ZSP nr 2 w Końskich), Beata Fidor (ZSP nr 3 w Końskich), Jan Słuszniak (SOSW w Baryczy), Monika Zielińska (Poradnia PP w Końskich), oraz Ewa Ostrowska (Bursa Szkolna w Końskich).

Wszystkim wyżej wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *