REKLAMA

Włoska pizza z San Vito Lo Capo. Zobacz jak powstaje [wideo, zdjęcia]

San Vito Lo Capo to bardzo słoneczna sycylijska miejscowość, ale takie miejsce znajdziemy też w Rudzie Malenieckiej. W powiecie koneckim to pizzeria stawiająca na najwyższą jakość i najlepsze składniki. W dniu pocovidowego otwarcia odwiedziliśmy ją z kamerą i jak się okazuje podobnie jak my zrobiło wiele osób. Ogródek pizzerii z godziny na godzinę się zapełniał! A już od 29 maja San Vito Lo Capo zaprosi gości także do swojego wnętrza. Cały czas działają też zamówienia na odbiór własny i dowóz w promieniu 15 kilometrów. Numer telefonu do zamówień to: 787 971 413.

REKLAMA

Pizzeria San Vito Lo Capo  została stworzona przez Agnieszkę i Artura, którzy pochodzą z gminy Ruda Maleniecka. Nowe miejsce na gastronomicznej mapie powiatu koneckiego to efekt ich miłości do Italii i pasji do pizzy. 

San Vito Lo Capo to przeciwieństwo pizzerii sieciowych. Nie znajdziemy tam marketowych składników, czy mrożonego ciasta. Wszystkie pizze z dosyć krótkiego, ale niezwykle bogatego w smak menu to gwarancja najlepszego smaku. Menu liczy 11 pozycji, ale każda z nich jest absolutnie wyjątkowa. „Włoskie placki” są w rozmiarze około 32 cm i oparte są o dopieszczoną do perfekcji recepturę ciasta, które musi wcześniej odpoczywać odpowiednią ilość godzin oraz w większości włoskie, najwyższej jakości składniki.

REKLAMA

Z uwagi na dbanie o jakość pizzeria oferuje dowóz tylko w promieniu 15 kilometrów – chodzi tu o zachowanie choćby elastyczności ciasta i dowożenie po prostu ciepłego dania. Zamówienia można składać pod numerem tel: 787 971 413.  Warto jednak zadzwonić do San Vito Lo Capo i indywidualnie ustalić swoje zamówienie – podobnie jak w krajach południa Europy wszystko tutaj podlega negocjacji!

Ogródek w San Vito Lo Capo w Rudzie Malenieckiej wieczorową porą.

Od 15 maja pizzeria zaprasza do klimatycznego ogródka. My z kamerą odwiedziliśmy to miejsce właśnie w pierwszym dniu otwarcia ogródków i jak widać na wideo stoliki zapełniały się bardzo szybko!

Mówiąc o tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o piecu, który jest centralnym punktem kuchni. Ta zaś widoczna jest dla wszystkich gości z lokalu, a zatem pizza wypieka się na naszych oczach. To typowo włoski piec, który rozgrzewa się do olbrzymich temperatur, a „włoski placek” piecze się w nim raptem kilka chwil.

Piec bez dobrego pizzaiolo (czyli mówiąc po naszemu wypiekacza pizzy) byłby niczym. O wyszkolenie siebie, a następnie całej załogi zadbał sam właściciel. Artur skończył specjalną akademię w miejscowości Turek w Wielkopolsce. To jedyne miejsce w Polsce, w którym można otrzymać certyfikat gwarantujący umiejętności zgodne z tymi, które wymagane są we włoskich pizzeriach.

I właśnie to wszystko powoduje, że w Rudzie Malenieckiej możemy poczuć klimat Włoch. Serdecznie zapraszamy do pizzerii San Vito Lo Capo!

Pizzeria San Vito Lo Capo
Ruda Maleniecka 125 (zjazd z drogi krajowej w kierunku Lipy, naprzeciw delikatesów)
Godziny otwarcia: Wtorek – czwartek 13:00 – 20:00; piątek, sobota 15:00 – 22:00; niedziela 15:00 – 20:00. 

telefon: 787 971 413

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *