REKLAMA

Wodne patrole pojawią się w Sielpi

W nadchodzącym sezonie turystycznym w Sielpi powinien być widoczny wodny patrol policyjny. Komenda Główna ma w najbliższych dniach dokonać zakupu specjalnej motorówki. Dotację na ten cel przekazała jej gmina Końskie. 

REKLAMA

Zalew w Sielpi widziany z lotu ptaka

-„To policja ma możliwość zakupienia łodzi motorowej do patrolowania zalewu sielpiańskiego. Natomiast by to stało się faktem to potrzebowała wsparcia finansowego i 50 tysięcy złotych z gminy Końskie pozwoli na to by taka łódź zwiększyła bezpieczeństwo korzystających z zalewu już w tym roku”  – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

O tym by na zakup motorówki przekazać policji wspomniane środki na ostatniej sesji rady gminy zdecydowali radni z Końskich. Samorządowcy chcą w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich, którzy w lato będą wypoczywać w Sielpi – „To co jest zagrożeniem i często powtarza się w raportach policyjnych to korzystanie z tego zalewu w stanie nietrzeźwości albo spożywanie alkoholu już na wodzie. W przeszłości zdarzały się zderzenia, wypadnięcia z różnych urządzeń wodnych i inne zachowania niebezpieczne w stosunku do samych użytkowników, ale i innych osób przebywających w wodzie”  – mówi Obratański.

REKLAMA

Zakup będzie prowadzony przez Komendę Główną Policji. Motorówka ma kosztować około 100 tysięcy złotych.

REKLAMA

One thought on “Wodne patrole pojawią się w Sielpi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *