REKLAMA

Wojewoda rozmawiała w Starostwie o szkodach w gospodarstwach rolnych [zdjęcia]

W ostatni poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Końskich odbyło się spotkanie z Wojewodą Świętokrzyskim Agatą Wojtyszek. Dotyczyło ono szacowania szkód w gospodarstwach rolnych, spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

REKLAMA

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

W spotkaniu udział brali przedstawiciele starostwa: starosta Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron i członek zarządu Jarosław Staciwa. Tak, jak zapowiadano, głównym tematem było szacowanie szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Poza przedstawieniem zasad składania wniosków i wskazaniem często pojawiających się przy ich wypełnianiu błędów, zainteresowani mieli szansę otrzymania odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania związane z tematem.

Uczestnicy spotkania zwracali uwagę na problemy z czasem i procesem szacowania szkód. Wojewoda wskazała osoby, z którymi można się kontaktować i zadeklarowała wsparcie w wyjaśnianiu pojawiających się wątpliwości. Zainteresowanym przekazano stosowne materiały i schematy ułatwiające podejmowanie działań w zakresie zgłaszania wniosków.

REKLAMA

W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 osób, w tym włodarze i pracownicy gmin zajmujący się tematyką rolniczą, radni, sołtysi oraz przedstawiciele izb rolniczych z terenu Powiatu Koneckiego.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *