REKLAMA

Wójt z Fałkowa pojechał do Ukrainy. Mówi o dramacie który widział! [WIDEO]

Henryk Konieczny, wójt gminy Fałków, stanął na czele transportu humanitarnego do Ukrainy. Włodarz wrócił już z kraju ogarniętego wojną i opowiada nam o dramacie, który tam zobaczył. Jednocześnie włodarz dziękuje wszystkim mieszkańcom i przedsiębiorcom za przekazane dary i prosi o więcej. 

REKLAMA

Wójt Konieczny podkreśla, że dramat widać w samej Ukrainie, ale i już na przejściach granicznych –„Byłem też na przejściach granicznych, nie tylko w Medyce, którą przekroczyliśmy z pomocą humanitarną, ale byłem wcześniej w Korczowie i myślałem, że widziałem wielki dramat uchodźców. Jednak to co zobaczyłem podczas przekazywania pomocy, którą zebraliśmy na terenie gminy i za to bardzo serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom. To olbrzymi dramat. Granicę przekroczyliśmy w poniedziałek o godzinie 1:00 w nocy i co tam zobaczyłem? Serce płacze, dosłownie serce płacze. Około 4 kilometrów kolejka ludzi, po pięćset osób. Oni szli jakby szli do obozu koncentracyjnego albo z obozu. Starsi ludzie na wózkach. Tam nie było nic. Naprawdę serce płacze. Tam nie ma toi toi, nie ma ciepłej wody, nie ma żywności. To wielki dramat naszych czasów. Apeluje do wszystkich: Pomagajmy Ukrainie. To słowiański naród, nasz sąsiad. Ja nie mogę ochłonąć z tych emocji, które tam widziałem, przeżyłem” – opowiadał wójt Fałkowa.

REKLAMA

A czego Konieczny doświadczył już w głąb Ukrainy? –„Myśmy ujechali około 30 kilometrów po stronie ukraińskiej, tam przeładowaliśmy tę pomoc zebraną. Tam jest atmosfera straszna, cisza, stanowiska obronne stworzone z worków wypełnionych piaskiem. To jednak przede wszystkim dramat ludzi, widoczny dramat ludzi. Jeszcze raz proszę wszystkich mieszkańców naszego powiatu koneckiego o pomoc dla naszego sąsiada Ukrainy”  – opowiada nam doświadczony samorządowiec.

Wiemy, że pomoc z gminy Fałków dotarła do Pohrebyszcza na Ukrainie, o czym świadczy choćby poniższe zdjęcie.

Mieszkańcy Pohrebyszcza dziękują mieszkańcom gminy Fałków

Sam wójt Henryk Konieczny wystosował też jeszcze jeden pisemny apel o wsparcie:

Składam serdeczne podziękowania Mieszkańcom Gminy Fałków za okazany odruch serca i przekazane dary materialne dla zaprzyjaźnionego ukraińskiego miasta Pohrebyszcze.
– Serdecznie dziękuję za udział w akcji zbierania darów druhom OSP, pracownikom GOPS i Urzędu Gminy, Radnym, Sołtysom, szkołom w Czermnie i w Fałkowie, Towarzystwu Przyjaciół Dzieci w Końskich oraz dwóm emerytowanym oficerom KPP w Końskich.
– Szczególne podziękowania kieruję do Justyny i Łukasza Maciejczyk (Firma Magnus)
za ich zaangażowanie, za osobisty udział w dostarczeniu zebranych darów na teren Ukrainy własnymi środkami transportu oraz za dokonanie kilkukrotnego przewozu uchodźców do wyznaczonych miejsc na terenie naszego województwa.

Z wyrazami szacunku
Henryk Konieczny
Wójt Gminy Fałków

REKLAMA

7 thoughts on “Wójt z Fałkowa pojechał do Ukrainy. Mówi o dramacie który widział! [WIDEO]

    • Ta 1/3 pojechała bić się za swoją ojczyznę. Ty byś zaraz uciekał gdzie pieprz rośnie bo potrafisz tylko iść na sesję posiedzieć na dupie nie pisnąć słowem i wziąć za to pieniążki.

  1. widze że go lubicie, ale dał przykład i za to mu dzięki ,a wy co siedzicie w wersalkach zesrani ze strachu,

  2. Pingback: Powiat konecki wspiera Ukrainę | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *