REKLAMA

Wokalistka zastąpi Adama Kubkę w CKiAL w Gowarczowie?

Adam Kubka nie jest już dyrektorem Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. Człowiek, który tworzył tę jednostkę zostanie najprawdopodobniej zastąpiony przez wokalistkę Elwirę Sibigę. 

REKLAMA

Kubka od 11 lat pracował w CKiAL. Można powiedzieć, że od zera tworzył tę jednostkę. –„Myśmy zaczynali od takich prostych rzeczy jak cięcie desek pod budowę sceny. To była taka praca u podstaw i ja naprawdę bardzo dobrze wspominam te lata.” – mówi nam były już dyrektor gowarczowskiej jednostki.

Animator jest obecnie na trzymiesięcznym wypowiedzeniu umowy o pracę i choć nie zgadza się z argumentacją jaką usłyszał w związku ze swoim odwołaniem to nie zamierza podejmować żadnych kroków prawnych. –„Ja muszę się otrzepać jak pies po wyjściu z wody, spojrzeć na to z boku i realizować swoje pomysły dalej. Oczywiście nie zgadzam się z argumentami podawanymi przez wójta jeśli chodzi o przyczyny mojego zwolnienia. Natomiast wójt miał prawo mnie odwołać i z niego skorzystał. Osobiście uważam, że  ciągłe uszczuplanie budżetu jednostki, narzucanie jej nowych, niekoniecznie związanych z kulturą obowiązków spowodowało to, że formuła się wyczerpała, ale to się zaczęło już sporo wcześniej. Jeżeli nowa osoba ma to ruszyć do przodu to życzę jej powodzenia. Póki co możemy się tylko przyglądać temu jakie i czy w ogóle jakieś będą zmiany.” – powiedział nam Kubka i dodał –„Ja bardzo dziękuję wszystkim tym wspaniałym osobom, które przewinęły się przez CKiAL, zarówno pracownikom, jak i tym którzy korzystali z tej naszej pracy, również zapraszanym artystom.”

REKLAMA

Elwira Sibiga zastąpi Adama Kubkę w CKiAL Gowarczów?

A kto zastąpi Adama Kubkę na stanowisko dyrektora Centrum Kultury? – „Nie mogę na ten moment udzielić żadnej informacji poza tą, że pełniącą obowiązki jest pani Małgorzata Gałązka. Póki co nie wybraliśmy osoby, która na stałe pokieruje placówką.” – informuje nas wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.

Z naszych informacji wynika jednak, że zatrudniona w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej została Elwira Sibiga. To wokalistka zespołu El of B, związana także z Gärtner Rec Studio. Co ciekawe wokalistka pełni obecnie funkcję instruktora, czyli wykonuje zadania, które zostając PO dyrektora zwolniła Małgorzata Gałązka. Gminne źródła donoszą o tym, że wkrótce obie panie zamienią się miejscami i to właśnie Sibiga na stałe pokieruje CKiAL.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *