REKLAMA

Wolne tempo szczepień w powiecie koneckim [Mapa powiatów]

Przeanalizowaliśmy mapę szczepień we wszystkich powiatach w Polsce. Dla powiatu koneckiego zestawienie nie wygląda optymistycznie – na 380 powiatów znajdujemy się na 257 miejscu. W powiecie koneckim dotychczas tylko 12,2% mieszkańców otrzymało choćby jedną dawkę szczepionki. 

REKLAMA

Grafika: Tarnowski.info

Widoczna powyżej mapa szczepień pokazuje jaki procent mieszkańców danego powiatu stanowią osoby, które przyjęły już co najmniej jedną dawkę szczepionki. Liderem zestawienia jest Sopot – wykonano tam 77,7% szczepień. Tak wysoki wynik niekoniecznie oznacza, że blisko 78% mieszkańców Sopotu zostało już zaszczepionych. W wielu przypadkach oznacza to po prostu bardzo sprawny punkt szczepień, do którego zjeżdżają osoby nawet z całego województwa. Na kolejnych miejscach są: Rzeszów – 63,8% ; powiat aleksandrowski – 63,6%; Wałbrzych – 54,1%.

Powiat konecki znajduje się bliżej dna tabeli – 257 miejsce w zestawieniu i  wynik na poziomie 12,2%. Na samym końcu zestawienia znajdują się takie powiaty jak: rybnicki – 4,5%; polkowicki – 5,4%; przemyski – 6,0%.

REKLAMA
REKLAMA

2 thoughts on “Wolne tempo szczepień w powiecie koneckim [Mapa powiatów]

  1. Bo Końskie to nie Rzeszów.W Rzeszowie były ,,szczepionki wyborcze” ponieważ jest PiC-owska kandydatka na prezydenta Rzeszowa.A kto rządzi szczepieniami?PiC-owski Dworczyk.

  2. Dlaczego konecki szpital, placówka o tak dużych zasobach nie prowadzi szczepień populacyjnych? Wydaje się, że to znacząco mogłoby przyspieszyć proces szczepień w powiecie, a jednocześnie zapewnić dodatkowe środki lecznicy. Nie uwierzę w brak zasobów!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *