REKLAMA

WOPR edukowało w Sielpi [wideo, zdjęcia]

W sobotę przy zbiorniku wodnym w Sielpi przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Kielc przeprowadzili warsztaty i szkolenia, których celem było uświadomienie turystów korzystających z obiektu odnośnie zagrożeń, które nierozłącznie związane są z korzystaniem z różnego rodzaju akwenów. 

REKLAMA

„W ramach systemu ‚Razem Bezpieczenie’ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Urzędu Wojewódzkiego i dzięki pani Wojewodzie Agacie Wojtyszek mieliśmy możliwość zorganizowania takich pokazów: jak co robić kiedy osoba się topi, pokazujemy jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Są pokazy ratownicze, jest pies ratowniczy, organizujemy różne konkursy, są nagrody” – opowiada Hubert Szczechla, prezes WOPR Kielce.

Szkolenia, warsztaty i konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem wypoczywających w Sielpi. Z uwagi na częste wypadki na zbiornikach wodnych WOPR postanowił działać prewencyjnie. W latach 2017-18 w woj. świętokrzyskim utonęły aż 43 osoby. Od sierpnia bieżącego roku realizowany jest projekt „WOPR z nami bezpieczniej nad wodą w Kielcach i woj. świętokrzyskim” i to w ramach niego odbyło się wydarzenie w Sielpi.

REKLAMA

W te wakacje ratownicy podobne akcje prowadzić będą jeszcze na zbiornikach w Wilkowie, Chańczy, Strawczynie i Morawicy.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *