REKLAMA

WOŚP 2020 w Końskich – informacje

W powiecie koneckim to właśnie sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Końskich jest największy. Zebrało się tutaj najwięcej wolontariuszy (dokładnie 99), a także do pobicia jest największy rekord finansowy spośród pozostałych sztabów. Finał akcji odbędzie się w niedzielę 12 stycznia, gdzie przez cały dzień będzie można odwiedzić namiot wolontariuszy przy ławce niepodległości na skwerku. Od 14:00 akcja przeniesie się do Domu Kultury, gdzie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

REKLAMA

„Wolontariuszy będzie 99, będą ubrani tak jak się ubiorą, ale będą mieli identyfikatory z hologramem, będą mieli puszki kolorowe i po tym można ich poznać. Oprócz tego, że będą wolontariusze, będą także nie-wolontariusze, którzy będą im towarzyszyć żeby było bezpieczniej. Będziemy mieć także takie stoisko, taki namiot obok ławki niepodległości. Tam będzie można nas spotkać cały dzień bez względu na pogodę – mówił nam Krzysztof Kowalski, szef sztabu WOŚP w Końskich.

REKLAMA

W dniu finału swoją akcję zorganizuje także fitness klub „Balans”. O godzinie 9:30 w lesie za miejscowością Niebo chętni spotkają się, by charytatywnie biegać. Klub za każdy przebyty kilometr między 9:45 a 10:45 wpłaca 2 złote na akcję WOŚP. Drugą częścią wydarzenia jest morsowanie – za każdą minutę spędzoną w zbiorniku wodnym na Starej Kuźnicy „Balans” również wpłaci 2 złote na potrzebujących. Poza tym zarówno na biegach, jak i na morsowaniu znajdziecie wolontariuszy z puszkami, do których można składać dowolne datki.

W dniu finału odbędzie się także Charytatywny Spot organizowany przez grupę Konecki Motopiknik. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00 na parkingu TESCO. Spot nie jest jednak kierowany tylko do miłośników motoryzacji, lecz do każdego, kto chce wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy. Na wydarzeniu obecny będzie wolontariusz z puszką.

Wolontariusze z Końskich będą kwestować także w gminach Fałków i Ruda Maleniecka. Finał akcji WOŚP w Końskich rozpocznie się w Miejsko-Gminnym Domu Kultury o godzinie 14:00. Pierwszym elementem będą pokazy ratownicze. O 16:00  coś dla najmłodszych – projekcja filmu. Następnie około 17:00 odbędzie się licytacja „orkiestrowych” przedmiotów, o 19:00 koncert zespołu „Dairy Minds”. Finałem akcji będzie oczywiście światełko do nieba. Do wylicytowania jest mnóstwo ciekawych przedmiotów – orkiestrowe gadżety, płyty, mnóstwo artystycznych dekoracji, jest także rower, a prawdopodobnie będzie także, jak co roku ufundowany przez cukiernię Edwarda Waligórskiego wyjątkowy tort.

Na licytację trafią nadesłane przez WOŚP przedmioty – kalendarze, budzik, poduszka i wiele innych. Oprócz tego „pod młotek” trafią pluszaki podarowane przez klub tańca towarzyskiego „Spin” działający przy MGDK w Końskich. Do szczęśliwych nabywców trafią one ubrane w „orkiestrowe” gadżety.

Organizator liczy, że przebity zostanie wynik z poprzedniego roku – 61 tysięcy 752 złote i 95 groszy. Rekordem koneckiego WOŚP-u z 2018 roku było jednak 67 tysięcy 942 złote i 12 groszy.„W koneckim szpitalu, o czym nie wszyscy wiedzą, znajduje się sprzęt przekazany i zakupiony za kwotę 865 tysięcy 815 złotych i 19 groszy. Z miśkiem chcemy dociągnąć do miliona, wtedy odpuścimy, niech ktoś inny przejmuje” – dodaje Krzysztof Kowalski.

REKLAMA

One thought on “WOŚP 2020 w Końskich – informacje

  1. Hi,

    We work for an agency and we’ve got an endless amount of clients that want some new company exposure. Does your website accepts guest posts?

    We’ve got the cash to pay immediately and there is no extra cost to you.

    Thanks

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *