REKLAMA

WOŚP 2020 w Stąporkowie – informacje

Rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stąporkowie został ustanowiony w zeszłym roku – wyniósł on ponad 25 tysięcy złotych. Organizatorzy będą próbować pobić ten rekord na wszelkie sposoby – zbierający do puszek pieniądze wolontariusze, turnieje organizowane przez MLF Stąporków oraz finał akcji z licytacjami, który rozpocznie się w niedzielę 12 stycznia o godzinie 17:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.

REKLAMA

27. finał WOŚP w Stąporkowie

Szefem sztabu WOŚP w Stąporkowie jest Kacper Dajczer. W akcję zaangażowanych jest 45 wolontariuszy. Spotkamy ich w niedzielę 12 stycznia pod kościołami, przy Delikatesach Centrum – jedynym, otwartym w niedzielę sklepie, będą kwestować także w okolicach MGOKiS.

W ramach akcji odbędą się także dwa turnieje piłki nożnej pod patronatem WOŚP-u organizowane przez MLF Stąporków – w piątek 10 stycznia zagra 1. liga, natomiast w niedzielę 12 stycznia zagra 1. oraz 2. liga.

REKLAMA

Finał akcji rozpocznie się o godzinie 17:00 w MGOKiS. Na początek zaśpiewają soliści – podopieczni ośrodka kultury. Następnie odbędzie się licytacja nie tylko przedmiotów nadesłanych przez WOŚP, ale także prac przekazanych przez lokalnych artystów. „Pod młotek” pójdą też prace wykonane przez podopiecznych MGOKiS. Rekord pobity w ubiegłym roku w gminie Stąporków to 25 tysięcy 365 złotych i 32 grosze.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *