REKLAMA

WOŚP 2021: Wolontariusze wyjdą na ulice Końskich w niedzielę. Jak idą przygotowania? [wideo, zdjęcia]

Trwają przygotowania do 29. finału akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Końskich. Już w niedzielę wolontariusze wyjdą z puszkami na ulice Końskich, by ponownie zbierać datki na rzecz potrzebujących. Co już zostało zrobione, a co jeszcze musi zostać przygotowane, by akcja się odbyła?

REKLAMA

„Udało nam się skleić puszki, posegregować gadżety, wywiesić flagę. Mamy też specjalne serduszka, które się suszą […] Przed nami już chyba tylko chwila wytchnienia, wolontariusze spotykają się z nami w wyznaczonym terminie, pobierają zestawy i spotykamy się w niedzielę na mieście” – opowiada nam Krzysztof Kowalski, szef koneckiego sztabu WOŚP.

A gdzie będzie można spotkać kwestujących na rzecz WOŚP?

REKLAMA

„Będziemy stać w najpiękniejszych zakątkach naszego miasta, czyli przeważnie przy supermarketach oraz sklepach wielkopowierzchniowych. Wiemy również, że szykują się różne wydarzenia „wokółmiejskie”, będziemy takie rzeczy odwiedzać, wolontariusz podjedzie i będzie można wrzucić datek” – mówi nam Krzysztof Kowalski.

Aukcje, które w poprzednich latach odbywały się stacjonarnie, przeniosły się teraz do internetu. W serwisie Allegro można już od jakiegoś czasu licytować przeróżne gadżety orkiestrowe i nie tylko. Znajdziecie je na profilu użytkownika kogutex – TUTAJ.

Nie tylko Końskie grają na rzecz orkiestry. Mimo sytuacji epidemicznej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie koneckim ruszy w każdym ze sztabów, które przyłączały się do akcji w zeszłych latach – w Radoszycach, Stąporkowie i Miedzierzy. Szczegóły odnośnie ich funkcjonowania przedstawiliśmy w osobnym artykule – TUTAJ.

Przypominamy, że w tym roku ze względu na pandemię zorganizowanie tradycyjnego, stacjonarnego finału akcji jest niemożliwe. My jednak przygotujemy dla Państwa wideorelację z 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Końskich, a także w pozostałych sztabach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *