REKLAMA

Wóz Sebastian poświęcony w Czermnie [wideo, zdjęcia]

W niedzielę w Czermnie świętowała społeczność strażacka. Odbyła się tam bowiem uroczystość przekazania i poświęcenia średniego wozu bojowego. Nadano mu też imię „Sebastian” na cześć wiceministra finansów Sebastiana Skuzy. 

REKLAMA

Strażackie obchody rozpoczęto uroczystą mszą świętą w Kościele Parafialnym w Czermnie. Z placu kościelnego druhowie przemaszerowali trasą przez całą miejscowość pod remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie odbyły się oficjalne obchody.

We wstępie wszystkich przybyłych przywitał wójt gminy Fałków Henryk Konieczny, a towarzyszyła mu zastępca przewodniczącego Rady Gminy Maryla Domańska –„Chcę powiedzieć, że jest to wielkie święto. Kolejny nowy samochód pozyskujemy na teren gminy i to tutaj do Czermna. Jestem przekonany, że to nie jest ostatni samochód. Myślimy o zakupie jeszcze jednego samochodu ciężkiego. Druhowie dają nadzieję i perspektywę, jest wśród nich wielu ludzi młodych, chętnych do ratowania życia ludzkiego. My jako władza gminy staramy się o to by środków na cele pożarnicze nie brakowało. Ostatnio poszły na to środki około 2 mln złotych, a kolejne środki są przewidziane. Myślę, że to nie jest luksus, to auto również, ale to niezbędne narzędzia, które sprawiają to, że te akcje, wyjazdy pożarnicze będą sprawne, będą fachowe i dzięki temu sprzętowi będzie można o wiele lepiej interweniować w chwilach zagrożenia” – przemawiał Konieczny.

REKLAMA

Całe spotkanie miało bardzo uroczysty charakter – przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy Fałków przywdziali galowe mundury, ustawili się w oficjalnych formacjach. We wstępie na masz wciągnięto flagę państwową, a także odegrano „Mazurka Dąbrowskiego”.

Gośćmi uroczystości byli między innymi: wiceminister finansów Sebastian Skuza, posłowie Krzysztof Lipiec i Mariusz Gosek, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach nadbrygadier Krzysztof Ciosek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich młodszy brygadier Ryszard Stańczak, starosta konecki Grzegorz Piec. Wymienieni zabierali głos składając jednostce z Czermna najlepsze życzenia. Obecny podczas uroczystości był także wójt zaprzyjaźnionej gminy Ruda Maleniecka – Leszek Kuca.

Organizatorzy z jednostki OSP Czermno, a także gminy Fałków przygotowali dla gości wydarzenia specjalne statuetki. Otrzymali je także przyjaciele strażaków oraz sponsorzy jednostki i niedzielnej uroczystości.

Najważniejszym momentem dnia było jednak poświęcenie nowego wozu, którego dokonał miejscowy proboszcz ks. Jerzy Rozmysłowski. Następnie imię „Sebastian” pojazdowi nadała jego matka chrzestna, czyli skarbnik gminy Fałków Anna Wajnberger. Imię to zostało wybrane na cześć wiceministra finansów Sebastiana Skuzy, który na pamiątkę otrzymał też specjalne tablice rejestracyjne.

Z kolei poseł Mariusz Gosek przekazał trzem jednostkom z gminy Fałków sprzęt strażacki zakupiony ze środków z Funduszu Sprawiedliwości.

Na koniec święta odbył się piknik na placu za remizą, a tam królowały pyszne kiełbaski i napoje chłodzące.

A więcej o wozie o imieniu Sebastian dowiecie się z naszej wcześniejszej relacji TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz