REKLAMA

Wraca IV Liga. Na początek wielkie derby! [wideo]

W niedzielę o godzinie 14:00 rozpoczną się kolejne już Derby Powiatu Koneckiego. W Końskich na stadionie przy ulicy Sportowej Neptun podejmie Partyzanta Radoszyce. To jednocześnie inauguracja rundy wiosennej w IV Lidze. 

REKLAMA

Dokładnie 12 sierpnia w Radoszycach miało miejsce pierwsze spotkanie tych drużyn w obecnym sezonie. Wtedy Neptun wygrał bardzo pewnie – 3:0 po golach Piotra Zielińskiego, Piotra Gardynika i Karola Armaty. W poprzednim sezonie dwukrotnie górą byli także podopieczni trenera Waldemara Szpiegi – w Radoszycach wygrali 2:0, u siebie po bardzo zaciętym pojedynku 1:0. Nic więc dziwnego, że i tym razem to zespół z Końskich uważany jest za faworyta.

Problemem konecczan może być skuteczność. W przerwie zimowej z zespołem pożegnali się dwaj bramkostrzelni zawodnicy – Jakub Kotarzewski oraz Piotr Piwowar. Odszedł także Damian Bugno. W zamian z drużyną zaczęli regularnie grać juniorzy – Mateusz Płyta, Daniel Owczarek i Adam Sierszyński. Na brak skuteczność wpłynąć może także uraz Piotra Zielińskiego – podczas jednego ze sparingów skręcił on staw skokowy, ale jak zapewniają ludzie związani z klubem w najbliższym spotkaniu powinien już wystąpić. Pozostali gracze Neptuna nie narzekają na kontuzje.

REKLAMA

W Partyzancie także wszyscy są zdrowi. W zimowej przerwie z klubu odeszło kilku graczy – to Bartłomiej Papros, Maciej Mazur, Tomasz Mazur i Dawid Wołczyk. W zamian ekipę trenera Zbigniewa Podsiebierskiego wzmocnił tylko Damian Piwowarczyk z Ceramiki Opoczno.

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej Neptun jest wiceliderem IV Ligi, a Partyzant zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. W miniony weekend oba zespoły grały w Pucharze Polski i oba pożegnały się z tymi rozgrywkami – Neptun uległ Czarnym Połaniec, a Partyzant dosyć sensacyjnie A-Klasowym Orlętom Kielce.

Zapraszamy na derby już w niedzielę od godziny 14:00. Końskie, stadion przy ulicy Sportowej.

Zdjęcie poglądowe.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *