REKLAMA

Wspaniałe spotkanie z poezją w Gowarczowie [zdjęcia]

Spotkanie dla miłośników poezji i muzyki ludowej odbyło się w piątkowy wieczór w sali kameralnej Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. Gościem wieczorku była poetka Janina Malicka.

REKLAMA

W pierwszej części wieczoru uczestnicy spotkali się ze specjalistami z KRUS-u. Potem było już tylko artystycznie i bardzo klimatycznie. Za sprawą zaproszonej lokalnej poetki Janiny Malickiej uczestnicy otworzyli serca na uroki ziemi gowarczowskiej. Z wierszami pięknie korespondowała muzyka ludowego zespołu „Bębnowianka”, która jako jedyny zespół na terenie gminy Gowarczów kultywuje tradycję śpiewów ludowych.

REKLAMA

Na scenie mogliśmy usłyszeć utwory takie jak „Siedzą gąski”, „Dokąd jedziecie”, „Koło mego”, „Hej dolina”, „Po zielonej trawie”, „Łączko zielona”. Wieczór jak się okazało wyjątkowy, rodzinny, a na każdy utwór muzyczny płynnie swoje wiersze deklamowała Janeczka z wielką pasją i uczuciem.

Na zakończenie wieczoru Renata Pluta z Gminnej Biblioteki Publicznej zaproponowała nowości książkowe. Wśród 700 pozycji znajdują się ciekawe publikacje, dostosowane do każdej grupy wiekowej. W imieniu organizatorów tego wydarzenia, czyli Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej  Małgorzata Żurawska obdarowała występujących symbolicznym kwiatem i drobnym upominkiem.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *