REKLAMA

Wspaniały bal Mechanika w koneckiej Astorii [wideo, zdjęcia]

W sobotę 3 lutego w koneckiej sali bankietowej Astoria odbyła się studniówka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich. Zobaczcie u nas mnóstwo zdjęć oraz relację wideo.

REKLAMA

W tym balu maturalnym udział wzięło 120 osób, w tym 75 maturzystów z trzech klas technikum. Część oficjalna imprezy to odtańczenie tradycyjnych polonezów oraz przemowy.

Podczas balu „Mechanika” obejrzeliśmy poloneza reprezentacyjnego, którego układ zaprezentowało 10 par, a także taniec z udziałem wszystkich uczestników balu – w tym przypadku w pierwszej parze szli: dyrektor szkoły Beata Jakubowska oraz wicedyrektor Michał Myszkowski. Za układ taneczny odpowiadała Edyta Janiszewska.

REKLAMA

W sekcji przemówień głos zabierali: dyrektor Beata Jakubowska, Joanna Stępień w imieniu rodziców, gość specjalny wydarzenia starosta konecki Grzegorz Piec oraz Karol Gajewski i Maria Zackowska reprezentujący uczniów:

„Na co dzień szkoła i my nauczyciele kojarzymy Wam się na pewno z ocenami, sprawdzianami, a być może niektórym ze stresem. Dziś chciałabym byście zobaczyli nas troszkę inaczej, byście zobaczyli nas jako gości na swoim wielkim balu i byście tak nas zapamiętali” – przemawiała dyrektor Jakubowska.

„Mogę Wam życzyć wspaniałej zabawy dzisiejszego wieczoru, na pewno zadba o nią pan Sebastian. Życzę Wam udanej matury, samych piątek w szkole i w dorosłym życiu potem też. Jeśli chodzi o stres to ja deklaruję, że w tym roku w maju to już Was stres my bierzemy jako zarząd powiatu na klatę. Dziś bawcie się dobrze. Wszystkiego najlepszego” – życzył wszystkim starosta Piec.

„Serdeczne wyrazy wdzięczności składamy całemu gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich. Dziękujemy za te wspólnie spędzone lata, poświęcony czas, zaangażowanie i wytrwałość. Mamy świadomość, że Państwa praca nie zawsze jest łatwa. Serdecznie życzymy by podejmowany trud był dla Państwa źródłem satysfakcji” – dziękowała nauczycielom w imieniu rodziców Joanna Stępień.

-„Za uśmiech w tak bardzo potrzebnych chwilach zwątpienia, dobre słowo, wsparcie i wspaniałą atmosferę panującą w szkole, przekazaną wiedzę i przede wszystkim wpojenie nam najważniejszych wartości, tak ważnych w naszym życiu. Pragniemy też podziękować rodzicom za trud włożony w nasze wychowanie oraz oczywiście za zorganizowanie dzisiejszej studniówki” – mówili Karol i Maria, maturzyści.

Nie zabrakło także podziękowań dla wychowawców klas maturalnych: Anny Mostowskiej, Beaty Śliwińskiej oraz Arkadiusza Chrabąszcza.

My zaś podpytywaliśmy dyrekcję i uczniów o wspomnienia z ostatnich lat w murach „Mechanika”:

„Dzisiaj prawie nie poznałam niektórych, bo zmienili się bardzo. Piękne fryzury, piękne suknie, poważny wyraz twarzy. Ci młodzi ludzie to wyjątkowy rocznik. Po raz pierwszy są z nami pięć lat, a jest tutaj bardzo dużo osób takich, które mam nadzieję, że zobaczymy kiedyś jako samorządowców. Myślę, że są tu osoby, które możemy zobaczyć na scenach jak Edyta, czy Karol, są muzycy. To jest grupa wyjątkowa, wspaniała, a pamiętajmy, że te dwa lata pandemii też na nich wycisnęło pewne piętno. […] Każdy rocznik jest wyjątkowy, ale nigdy nie było tyle aktywności co wśród nich. Mnóstwo wolontariuszy, osoby uczestniczące w uroczystościach patriotycznych. To wspaniali młodzi ludzie, z ogromną ilością pomysłów, kreatywni i o wielkich sercach. Na tę noc życzę im wspaniałej, szampańskiej zabawy. Zawsze im powtarzam, że to pierwszy etap tej dorosłości. Natomiast w kolejnych miesiącach i tygodniach sukcesów na egzaminie maturalnym. Jestem przekonana, że on już jest po egzaminie zawodowym. Życzę im by robili to co będzie sprawiać im satysfakcję, by sięgali po swoje cele, by mieli wokół siebie uczciwych ludzi i tego by byli szczęśliwi po prostu” – mówił przed naszą kamerą Beata Jakubowska, dyrektor ZSP 1 Końskie.

„Przywiązanie jest ogromne. Te pięć lat to był wspaniale spędzony czas. Myślę, że nie ma drugiej szkoły w regionie, która tak dba o ucznia i w której jest tak wspaniała atmosfera. Te pięć lat było wspaniałe. Spędziliśmy je na wymianach międzynarodowych, praktykach zagranicznych, ale i te spędzone w murach naszej szkoły też na pewno bardzo dobrze będziemy wspominać. Gdybym chciał wymieniać wszystko to brakło by nam czasu i wymieniałbym do rana. Swoim kolegom życzę wszystkiego najlepszego, dziś dobrej zabawy i by na długo zapamiętali tę noc. W życiu powodzenia, by wszystko układało im się tak jak chcą, by spełniły im się wszystkie plany, po prostu powodzenia w życiu” – mówił Karol Gajewski, tegoroczny maturzysta z ZSP 1 Końskie.

Po symbolicznym toaście szampanem imprezę do rana w Astorii rozkręcał DJ Gass, czyli Sebastian Bednarz.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *