REKLAMA

Wspólna, drogowa inwestycja Powiatu Koneckiego i Nadleśnictwa Stąporków [zdjęcia]

Przedstawiciele Powiatu Koneckiego i Nadleśnictwa Stąporków reprezentującego Lasy Państwowe podpisali umowę na współfinansowanie remontu drogi powiatowej nr 0449T Odrowąż – Gosań, odcinka o długości 1115 metrów.

REKLAMA

W poniedziałek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich ze strony inwestora wiodącego, jakim jest Powiat Konecki umowę podpisali starosta Grzegorz Piec i wicestarosta Wiesław Skowron, przy kontrasygnacie skarbnik Edyty Drążkiewicz, a w imieniu Lasów Państwowych podpis złożyli: Nadleśniczy Nadleśnictwa Stąporków Sławomir Nyga i główna księgowa Małgorzata Sadlińska. Przy podpisywaniu obecny był również leśniczy i jednocześnie radny powiatowy Grzegorz Jóźwik.

REKLAMA

„Przyszłe koszty utrzymania, remontów i konserwacji nawierzchni ponosił będzie zarządca drogi. W założeniu, ta wspólna inwestycja ma służyć lokalnej społeczności i prowadzeniu efektywnej gospodarki leśnej w tym rejonie. Obie strony zdeklarowały udział w finansowaniu zadania solidarnie po 50%” – mówi starosta konecki Grzegorz Piec.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec września przyszłego roku, a całkowity koszt oszacowano na blisko 600 000 zł.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

3 thoughts on “Wspólna, drogowa inwestycja Powiatu Koneckiego i Nadleśnictwa Stąporków [zdjęcia]

  1. Między Pardołowem a Odrowążem wycinano tak lasy, że drzewa ciągnięto drogą łańcuchami aż wyryto prawie pół metrowej głębokości rów na środku drogi na długosci kilkudziesieciu metrów, nastepnego dnia zasypali żwirkiem z piachem. Tego co nie zaorali i tak zniszczyli samochodami z drzewem. Łaski więc nadleśnictwo nie robi i powinno zapłacić za remont od skrzyżowania w Pardołowie do Odrowąża.

  2. Prywatni właściciele też tam wycinają i to w miejscu, gdzie prawo teoretycznie tego zabrania. Ale jest na to sposób, by nie powiedzieć – plan. Sfałszowany.
    Las nadwodny, fragment olsu otoczony borem jodłowym na torfie został zarejestrowany jako las sosnowy.
    Unikatowe siedlisko formalnie nie istnieje, a pozostałości dawnych zabiegów leśnych w postaci sosen stały się podstawą „typologii” na użytek dalszego gospodarowania.

    T.Las

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *