REKLAMA

Wspólnie czytali Wesele w Gowarczowie i Stąporkowie [zdjęcia]

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego to lektura Narodowego Czytania 2017. W Gowarczowie i Stąporkowie włączono się w tę akcję.

REKLAMA

Narodowe Czytanie „Wesela” w Stąporkowie, foto. MGOKiS Stąporków

Gowarczów już po raz drugi zorganizował spotkanie w ramach Narodowego Czytania.  Grono czytających dzieło Wyspiańskiego stanowili: Marzena Dziewit, zastępca wójta, Anna Arcab, nauczycielka geografii i bibliotekarka, Paweł Skowron, wicedyrektor Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Gowarczowie, Tomasz Kos, lokalny przedsiębiorca oraz Michał Dajer, uczeń III klasy gimnazjum. Akcję uświetnił występ pań z zespołu Bębnowianki (w składzie: Teresa Duda, Anna Rokita, Barbara Dolatowska, Janina Ferensztajn), którym na akordeonie towarzyszył instruktor CK i AL Piotr Zaborowski.
Podczas spotkania rozstrzygnięto również kolejną edycję konkursu „Najaktywniejszy czytelnik wakacji 2017”. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorką czytania w Stąporkowie była bibliotekarka Wiesława Kulińska. W akcji wspierali ją uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie oraz z Zespołu Szkół Publicznych w Niekłaniu. Czytała także burmistrz Dorota Łukomska. W rolę Panny Młodej wcieliła się Kamila Pytel, a w Pana Młodego Jakub Kurp, oboje uczą się w ZSP w Stąporkowie.

REKLAMA

Zdjęcia (archiwum UG Gowarczów):

Zdjęcia (archiwum MGOKiS Stąporków):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *