REKLAMA

Wspomnienie o Janie Pawle II w Lipie w rytm muzyki fado [wideo, zdjęcia]

Przepiękną papieską uroczystość zorganizowała społeczność parafii pw. św. Wawrzyńca w Lipie w ostatnią niedzielę. Wspomnienie o Janie Pawle II uczczono tam uroczystą mszą świętą, następnie część artystyczną zaprezentowała  młodzież ze szkoły w Rudzie Malenieckiej, a na finał koncert muzyki fado dała Kinga Rataj. 

REKLAMA

Uroczystą mszę świętą sprawował proboszcz parafii w Lipie ks. Tomasz Waśkiewicz. On także odpowiadał za przygotowanie części słownej do przepięknej części artystycznej. Natomiast nad oprawą muzyczną pieczę sprawowali Anna Bauer-Dróżdż i Leszek Dróżdż – członkowie zespołu Taj Rotim. Przed częścią artystyczną zaprezentowano także hasło tegorocznego Dnia Papieskiego – „Wstańcie, Chodźmy!” 

Na wydarzenie do urokliwego, zabytkowego kościoła przybyło wielu parafian, ale i gości z zewnątrz. Wśród nich znaleźli się przedstawicie gminy Ruda Maleniecka – wójt Leszek Kuca oraz jego zastępca Piotr Piec. Gmina Ruda Maleniecka współfinansowała koncert, który wieńczył Dzień Papieski w Lipie, objęła też wydarzenie swoim honorowym patronatem. Gospodarzem i głównym organizatorem Dnia Papieskiego był wspomniany już ksiądz Tomasz Waśkiewicz –„Bardzo Wam dziękuję za Wasze zaangażowanie i za to, że możemy się Wami chwalić, ja jestem z Was dumny” – mówił tuż po części artystycznej ks. Waśkiewicz i zapraszał na dalszą część wydarzenia –„Jak ksiądz Jacek Wieczorek z Radia Plus usłyszał, że będzie u nas fado złapał się za głowę – ‚W Lipie fado?’ – a no właśnie fado. Ja panią Kingę poprosiłem też serdecznie by nie tylko było fado, ale też coś po polsku i będzie naprawdę nostalgicznie i będzie pięknie. Sami to zobaczycie” – zachęcał do wysłuchania koncertu organizator.

REKLAMA

Zanim jednak na scenie pojawiła się główna gwiazda miał miejsce support – zaśpiewała parafianka Katarzyna Lachowska.

Później przed zgromadzoną publicznością prezentowała się już główna gwiazda wieczoru – Kinga Rataj. Akompaniował jej zaś Marek Bazela. Dźwięki narodowej portugalskiej muzyki fado wręcz zahipnotyzowały wszystkich obecnych w zabytkowym kościele, a wokalistka swoje występy przeplatała historiami związanymi z Portugalią oraz twórcami fado.

Po koncercie zbierano środki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która zgodnie z wolą Jana Pawła II wspomaga uboższą młodzież w rozwoju edukacyjnym.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *