REKLAMA

’Wszechnica Konecka’ szyje maseczki ochronne dla potrzebujących [zdjęcia]

Wychodząc naprzeciw potrzebom związanym ze zwalczaniem epidemii koronawirusa Towarzystwo Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka” zainicjowało akcję szycia masek ochronnych, które zostaną przekazane osobom odbywającym kwarantannę lub wymagającym takiego zabezpieczenia przy niesieniu pomocy potrzebującym.

REKLAMA

„Dziennie szyjemy około 150-200 maseczek. Będą one przekazywane do wszystkich wydziałów Starostwa Powiatowego w Końskich, gdzie urzędnicy mają do czynienia z petentami, np. do wydziału komunikacji czy budownictwa. Trafią również do jednostek podległych powiatowi, podzielimy się też z Policją i innymi służbami. Na pewno maseczki będą także w bursie i tam, gdzie mamy kwarantannę. Jeśli będziemy mieć duży zapas maseczek otrzymać je będą mogli także pozostali mieszkańcy. Można się po nią zgłosić do siedziby „Wszechnicy Koneckiej”, a ja jako prezes będę czuwał nad tym, żeby otrzymał ją każdy potrzebujący” – mówił nam Jarosław Staciwa, prezes TWRP „Wszechnica Konecka”.

REKLAMA

Z pozyskanych na ten cel materiałów w chwili obecnej maseczki wykonywane są przez pracowników w Warsztatach Terapii Zajęciowej we współpracy z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Końskich. Każdy, kto ma trochę wolnego czasu oraz maszynę do szycia może przyłączyć się do akcji. Niezbędne materiały i szablony do wykonywania maseczek są w dyspozycji „Wszechnicy Koneckiej”. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kierowniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej – Barbarą Zbylut tel. 503 356 711.

Zdjęcia (konecki.powiat.pl):

REKLAMA

4 thoughts on “’Wszechnica Konecka’ szyje maseczki ochronne dla potrzebujących [zdjęcia]

  1. Kierowca pisze:

    Co z naszymi „autobusami” czy nie powinno zawiści się komunikacje. Gmina zabarykadowała się ,a inni niech pracują i zarażają się wzajemnie.

  2. edi pisze:

    Myślę że maseczki przydalyby się też osobom sprzedającym w sklepach. W tej chwili to opróvz personelu medycznego to oni są najbardziej narażeni na kontakt z różnymi osobami. A często sami są chorzy przewlekle co znavzy że są bardziej podatni. Często są to osoby mające malutkie dzieci, o które drżą każdego dnia. A pracodawcy niestety nie zawsze dbają o ich bezpieczeństwo.
    Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie.

  3. […] że maseczki szyje TWRP „Wszechnica Konecka” (pisaliśmy o tym TUTAJ), a Starostwo Powiatowe w Końskich otrzymało jakiś czas temu środki do dezynfekcji od firmy […]

  4. […] Wszechnica Konecka jest organem prowadzącym Warsztaty Terapii Zajęciowych, a obecnie za ich pośrednictwem są szyte maseczki ochronne. Możecie przeczytać o tym TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *