REKLAMA

Wszystkich Świętych w powiecie koneckim – co musisz wiedzieć

Dzień Wszystkich Świętych przypada już na wtorek, miliony Polaków tego dnia będą odwiedzać groby swoich bliskich, którzy odeszli. Tłumy przyjadą także do powiatu koneckiego. Piszemy o tym co powinniście przed tym dniem wiedzieć.

REKLAMA

Pod największym w regionie cmentarzem w Końskich w tym roku podobnie jak w poprzednich policja zmienia organizację ruchu. W pobliżu nekropolii będzie można więc poruszać się tylko w jednym kierunku – wjechać pod cmentarz należy od strony Izabelowa. Natomiast nad ruchem nieustannie czuwać będą mundurowi.

Wszystkich Swietych 2015 11

REKLAMA

Wszyscy, którzy odwiedzają konecki cmentarz powinni pamiętać, iż od roku funkcjonuje na nim aplikacja Grobonet. Na specjalnym multimedialnym ekranie można wyszukać poszczególne groby i wytyczyć trasę do nich. Można tego dokonać także przed pójściem na cmentarz na specjalnej stronie internetowej. Więcej o grobonecie znajdziecie Państwo TUTAJ.

Rozczarować musimy każdego kto 1-go listopada chciał pojechać na konecki cmentarz specjalnym, darmowym autobusem. Tego dnia jego przejazdy są zawieszone. Przypomnijmy, że żółty miejski autobus woził chętnych z centrum na cmentarz od 26-go października. W dzień Wszystkich Świętych nie będzie on jeździł, a na trasę powróci jeszcze w „Zaduszki” 2-go listopada.

Utrudnień drogowych należy się spodziewać w okolicy wszystkich cmentarzy w naszym powiecie. Jednak tam nie zmienia się organizacja ruchu. Każdego roku największe korki, a zarazem największe utrudnienia pojawiają się w Fałkowie, Odrowążu oraz w Czarnej. W przypadku tego ostatniego cmentarza bywa, że ruch na długo zablokowany jest całkowicie. Jeśli ktoś musi w okresie świątecznym przemieścić się z Końskich do Stąporkowa to niech unika trasy przez Czarną.

Każdy odwiedzający cmentarze w naszym powiecie będzie mógł też wspomóc działania charytatywne. Niemal na wszystkich cmentarzyskach będą z puszkami stać wolontariusze z hospicjum im. bł. ks. Kazimierzea Sykulskiego w Rudzie Białaczowskiej, a w Końskich zbiórkę prowadzić będą także regionaliści – jej celem ma być odnowa zniszczonych, a ważnych historycznie dla miasta pomników. Więcej o tych kwestach znajdą Państwo klikając TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *